Jak se oblékat jako Maiko

Jak se oblékat Jako Maiko
Maiko A je označení pro dámu, která studuje být bavič v Kjótu, plně vyškoleni v japonských časově poctěn umění. Ona obvykle nosí kimono, tradiční dlouhý plášť, který se nosí jako formální oblečení v Japonsku. Kimono je nejuznávanější japonského oděvu, ale termín byl jednou použit k identifikaci řady různých oblečení z Japonska. Maikos nosit více tradiční oděv a vzory tkanin se objeví sofistikovanější a elegantní, stejně jako jejich protějšky ze starověkého Japonska, když Maikos vznikl.
K dispozici je celá řada položek, které tvoří kimono a mají tradiční japonská jména. Patří mezi ně:
Datejime: opasek, která je umístěna pod OBI pásu a zajišťuje dokonalou kimono siluetu
Geta: tradiční japonská boty bez podpatku
Hanhaba: Obi křídla, která je porovnána s každodenní kimona
Juban: Bílé bavlněné skluzu, který se vejde pod kimono
Koshi himo: Bavlna pás, který drží kimono na místě
Obi: dekorativní hedvábí šerpa
Zori: Tradiční japonská boty, které mají patu
proces uvedení na dámské kimono je složitá, protože většina z nich potřebuje jinou osobu, aby jim pomohla dát na správně. Kroky uvedení na kimona jsou uvedeny níže.
1. Za prvé, slip nazývá Juban je kladen na. To by mělo pocit lehkého županu a měl by být vázána pohodlně na boku.
2. Druhým krokem je, když je kimono na sebe. Ruce by měly projít horních štěrbin v hedvábném kimonu vnější roucha. Poté, co je kladen na, ujistěte se, že zadní panel županu je zaměřen na zádech.
3. Dále zabalit pravou stranu roucha prvního kolem vašeho těla na levé straně. Je-li přebytečný materiál, je to v pořádku, že roucho dosahuje kolem zad. Zabalit levou stranu tak, aby se překrýval. Nastavte Juban skluzu, pokud ukazuje.
4. Chcete-li zachovat kimono na svém místě, přičemž první pás je vázána. To se nazývá Koshi himo. První držet řemen za sebou a kravatu ji v celé přední straně. Kimono plášť by nyní měla být nastavena tak, aby Koshi himo pás je skryt pod přebytečného materiálu v přední části.
5. Nyní se druhý pás je vázána. Tomu se říká datejime. Tie tento pás jako Koshi himo, ale tento pás je umístěn v horní části kimono a je viditelný.
6. Konečný dekorativní obi nebo šerpu by nyní měla být vázána. Jednodušší obi okenní rám je hanhaba. Svázat toto křídlo, nejprve změřit křídla na jednom konci, takže můžete uvázat uzel s dostatkem materiálu. Nechat tento materiál volně k Obi vázání. Držet zbytek pásu na zádech a obalit to kolem, dokud oba konce jsou nyní ve středu zad.
7. Poté, svázat dva obi hanhaba konce k sobě a utáhněte křídla. Bude muset být docela pevně k dalšímu kroku. OBI Konce by nyní měly být zastrčená do obi nebo datejime. V případě, že obi je dostatečně hustá, bude křídlo nevypadne. Konečné úpravy do kimono rouchu, takže všechny panely jsou úrovně a soustředěný.
Konečné kroky uvedení na kimono je styling vlasů a doplňků zvolili. To je to, co odlišuje Maiko odlišuje od ostatních dam nosit kimono. Jejich účes a accessorises jsou více tradiční a extravagantní, že jiné možnosti tam. Maikos také oblékat a styl se rozdílně v závislosti na tom, co fázi jejich přípravy jsou v. Typický účes z Maiko je jednoduchý updo jako buchta. Ukazují off bandu nelakované kůži na vlasové linii, což dokazuje, že nebyly earnt paruky, že gejša dámy nosí. Jejich updo je zdobený jemnými vlasy ornamenty nebo kanzashi. Maiko rádi nosí květinovou kanzashi že svázat do různých ročních obdobích a svátcích.
Konečné příslušenství patří obuv, tašku a ventilátor. Kimono je třeba nosit s párem sandálů, buď geta nebo Zori stylu. Zvolená taška je také typicky více tradiční stejně. Jedná se o tzv kimono tašky a zápas strukturu kimono nějakým způsobem. Nazývají se kimono pytle, protože jsou zpravidla vyrobeny z podobného tkanině tradičních kimono župany. Konečně, japonská maiko by nemělo jít ven, aniž by vějířem. Ty jsou obvykle vyrobeny ze silného papíru a jsou k dispozici v různých barvách. Někteří dokonce mají částečný vzory nebo jsou zahrnuty v metalíze – či dokonce plátkovým zlatem! Tyto ventilátory jsou důležité, protože nejsou jen rekvizity pro estetické účely. Maiko používat své fanoušky v řadě aktivit, včetně tance a čajového obřadu. Ty jsou obvykle uloženy v OBI nebo hedvábí pás pro snadný přístup.
Maikos se obvykle nacházejí v okolí této oblasti Kyoto, kde se i nadále poskytovat prvotřídní výkony pro odborníky, jak oni dělali po staletí. Mnoho maikos našli povolání prokázat své tradiční umění pro turisty a návštěvníky, stejně jako ti nalezený v Maikoya Center.
Nenechte si ujít šanci setkat takový rafinovaný symbol japonské kultury dnes!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...