Jaki jest sekretny kod samurajów? Co to jest Bushido?

bushido
bushido

Bushido to tajny kod wojowników samurajów. Wojownicy samurajów mieli szczególny styl życia. Ich życie zależało od 7 zasad. Te 7 zasad nazwano “bushido”. Bushido wpłynęło na życie samurajów przez setki lat. Oto 7 zasad Bushido:
 
Sprawiedliwość (義 gi). Sprawiedliwość jest najważniejszą cnotą dla samurajów. Prawdziwy samuraj nie atakuje wroga bez ważnej przyczyny.
 
Lojalność (忠義 chūgi). Lojalność jest drugą najważniejszą rzeczą w życiu. Samuraj powinien zawsze być lojalny wobec swojego pana. Samuraj powinien także wierzyć, że jego obowiązkiem jest chronić swojego pana, to sens życia.
 
Honor (名誉 meiyo). Życie bez honoru nie jest życiem. Jeśli samuraj popełnia błąd, powinien honorować swoje imię, popełniając samobójstwo. (Przykład: Historia 47 samurajów (incydent Ako).
 
Szacunek (礼 rei). Samuraj powinien zawsze szanować swojego wroga. Samuraj szanuje swojego przeciwnika przed i po walce. Nawet jeśli samuraj zabija swojego przeciwnika, bardzo szanuje trupa.
 
Uczciwość (誠 sei). Samuraj nigdy nie kłamie. “Zwodzenie” nie występuje w księdze samuraja.
 
Odwaga (勇 yū). Samuraj walczy do końca. Samuraj nigdy się niczego nie boi. Nie boi się śmierci. Samuraj zawsze jest odważny, ponieważ walczy o coś, w co wierzy.
 
Spójność (誠 makoto). Samuraj nigdy nie zmienia ścieżki. Jest jak ważka, zawsze porusza się do przodu, nigdy się nie cofa.

bushido

Leave a Reply

Your email address will not be published.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...