Jaký je tajný kód samuraje? Co je Bushido?

bushido
bushido

Bushido je tajný kód samurajských válečníků. Samurajští válečníci měli zvláštní způsob života. Jejich život závisel na sedmi principech. Těchto sedm pravidel bylo nazýváno “bushido.” Bushido ovlivňoval životy samuraje po stovky let. To jsou 7 principů Bushida:
 
Spravedlnost (義 gi). Spravedlnost je pro samuraje nejdůležitější ctností. Pravý samuraj neútočí na nepřítele bez důležitého důvodu.
 
Loajalita (忠義 chūgi). Loajalita je druhá nejdůležitější věc v životě. Samuraj by měl být vždy věrný svému pánovi. Samuraj by měl také věřit, že jeho povinnost chránit svého pána je smysl života.
 
Čest (名誉 meiyo). Život bez cti není život. Jestliže samuraj udělá chybu, měl by si uctít své jméno spácháním sebevraždy. (Příklad: Příběh 47 samurajů (Jak Incident).
 
Respekt (礼 rei). Samuraj by měl vždycky respektovat svého nepřítele. Samuraj respektuje svého soupeře před a po boji. Dokonce i když samuraj zabije svého soupeře, je velmi úcty k tělu.
 
Poctivost (誠 sei). Samuraj nikdy neleží. “Klamání” v knize samuraje neexistuje.
 
Odvaha (勇 yū). Samuraj bojuje až do konce. Samuraj se nikdy nic nebál. Nebojí se smrti. Samuraj je vždy odvážný, protože bojuje za něco, co věří.
 
Konzistence (誠 makoto). Samuraj nikdy nezmění cestu. Je to jako vážka, vždy se pohybuje vpřed, nikdy se nevrátí.

bushido

Leave a Reply

Your email address will not be published.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...