Japonská Ikebana nebo květinové uspořádání

Definice:
Ikebana je umění aranžování květin, které pochází z starověkém Japonsku. Toto se praktikuje jako umění, kde květiny a jiné přírodní prvky jsou umístěny takovým způsobem, aby ztělesňují harmonii, klid a krásu.

Ikebana Nippon
Images:JNTO


Ikebana Nippon

Moribana Style Ikebana
Heika Style Ikebana

A post shared by 노지은 (@mariposa.studio) on
 

Ikebana

Historie:
Samotné slovo Ikebana znamená ‚živý uspořádané květiny‘ nebo ‚dává život květiny‘ v angličtině. Tato kulturní aktivita má původ v buddhistických chrámech jako květiny byly použity pro oběti jako daleká záda jako sedmé století. Přidání listy a jiné přírodní prvky do květinových vazeb je odkazováno jako nápad z jiného japonského náboženství šintoismu. Shintoism věřil všechny přírodní prvky, jako je krásné a duchovní, nejen květiny. Ikebana se stal umělecký styl v jeho vlastní pravý během patnáctého století jako buddhističtí mniši začali učit jiné pravidla jejich aranžování květin, aby pro ostatní vytvořit ujednání sami. Jako výsledek, ikebana školy vznikaly, z nichž každý má svůj vlastní osobitý vkus a styl. Květinové výzdoby se stala symbolem výtvarného umění v domovech aristokratické. To bylo během této doby, že styly jako je nageire bylo spojené s dalšími exkluzivními kulturním aktivitám, jako je čajový obřad a haiku poezie. V moderní době, jiné umělecké a designové styly a techniky ovlivnily ikebana, ale základní principy zůstávají stejné. Nejdůležitější z nich je, že ikebana je stále vnímána jako duchovní úsilí při pomoci spojit v interiéru i exteriéru.

ikebana

Ikebana Slovní zásoba:
Iki: Japonská estetickým prvkem, který se promítá do ‚rafinované výjimečnosti‘.
Moribana: Populární styl aranžování květin, která se promítá do ‚vyčesané‘. Květy a další prvky jsou umístěny v nízkých, mělké nádoby.
Nageire: Další populární styl aranžování květin, která překládá k ‚házet‘. Přirozené položky jsou uspořádány ve vysokých vázách.
Rikka: Tradiční styl květinových vazeb, které se promítá do ‚stojí květin‘. Tento styl využívá sedm poboček zastupovat fyzické scény.
Shoka: Typ aranžování květin, které ztělesňuje duchovní svět.
Shin: větev, která reprezentuje nebe a je důležitým prvkem pro Shoka květinovou výzdobu.
Soe: větev, který představuje člověka a je důležitým prvkem pro Shoka květinovou výzdobu.
Tai: větev, která reprezentuje země a je důležitým prvkem pro Shoka květinovou výzdobu.

Ikebana Elements:
Ikebana je diametrálně odlišná od jiných typů aranžování květin v západních zemích. Aranžování květin na Západě se skládá z aranžování květin a dalších rostlin prvky symetricky v nádobě. Ikebana se zásadně liší vzhledem k vyšší snaze vyvinout blízkost s přírodou během procesu vytváření. Zde jsou designové prvky Ikebana bere v úvahu:
• Minimalismus: buddhistické ideály minimalismu jsou v jádru ikebana. Přirozené prvky uvedeny do režimu jsou jako sochy a měl by každý z nich má svůj účel. Například listy by měly být vybrány podle toho, jak doplňují navzájem a se stylem hotového displeje jako celku.

• Tvar a podtrženo: Tento element také má vazby na buddhismu jako všechny tvary a linky by měly být umístěny v přírodním vypadající pozici. Například vzpřímené opatření často s větvemi, které nabízejí tuhé, rovné čáry. To ztělesňuje pevnost a tuhost stromu je. Šikmé styl uspořádání je vyroben s měkčími prvky začleněním květin a trav, které rostou šikmé dolů. To také dává smysl pohybu a milosti.

• Konstrukce: Mnoho tradičních japonský květinovou výzdobu jsou založeny na scalene trojúhelníku. Body trojúhelníku jsou obvykle vyrobeny z proutků nebo větví. Populární styl volal Shoka trvá to ještě o krok dále, protože opatření Tento styl reprezentují duchovní svět s jeho použitím struktury. Nejdelší větev nebo květiny v uspořádání se nazývá shin, a to představuje nebe. Médium větve nebo květiny, Soe, představuje muže a nejkratší pobočku nebo květiny, tai, reprezentuje zemi.

• Forma: Konečný návrh z květin a dalších rostlin prvky by měly být ‚nalezena‘ během uspořádání, než je plánováno a nucené. Říká se, že byste měli zjistit, co je ‚již existuje‘ v květiny, větve a listy jste si vybrali. Typické ikebana uspořádání zdůrazňuje asymetrii a nedokonalost pomocí volného místa, nerovnoměrné čísel a minimálním počtem květů.

• Estetika: Celkový dojem z uspořádání by měly ztělesňují tradiční japonské hodnoty. Způsob, jak to popsat, je iki nebo ‚rafinovaný jedinečnosti‘. Styl, který vysvětluje, je to Rikka nebo styl “Jednoleté květiny. Tento styl využívá sedm poboček, aby ani zastupovat krásu přírodních krajin, jako jsou kopce, vodopády a údolí v jejich uspořádání.

• Lidstvo a ticho: Ikebana se říká, že také ztělesněním tvůrce tohoto ujednání je. Odráží náladu Stvořitele a osobní cestu s přírodou. Styl Myslím, že ztělesňuje to je jedna s moribana uspořádání, které využívá mělkou misku je uspořádán ve formě reflexní bazénu. Konečně, zatímco se účastní ikebana byste neměli mluvit. Tento proces by měl být meditativní činnost, při níž se zaměřil pouze na přírodních prvků utváří před vámi.

Zábavná fakta o Ikebana:
1. Existují tisíce ikebana škol v samotném Japonsku, s nejznámější bytí Ikenobo školu, začal v Choho-ji chrámu v Kjótu. To má protože šířil kapitol po celém světě a v poslední době se rozrostla v mnoha různých zemích obsahovat více než 60.000 učitelů. Ikebana je stále velmi populární ve své domovské zemi, jak je praktikován o zhruba 15 milionů lidí ročně, z nichž mnohé jsou mladé ženy.

2. Zatímco mnohé ženy cvičit ikebana, je to také kulturní činnost, která byla historicky praktikována lidmi stejně. Ve skutečnosti, samurajové se třeba učit aranžování květin, stejně jako další významné kulturní aktivity, než byl uznán jako skutečný bojovník. V současné době existuje více vedoucími mužskými ikebana mistři než samice.

3. Moderní styly a techniky se mění, jak ikebana uspořádání jsou dohromady. Jeden takový pán, který přijal nové styly je Techigahara Sofu, kteří používají omítky, plastové a dokonce i ocel v jeho květinovou výzdobu. Založil Sogetsu školu, takže jeho ideály experimentování se praktikuje nové studenty stejně.

4. Kromě Ikenobo škole, další dvě dobře známé školy jsou Sogetsu School a Ohara School. Tyto dvě školy jsou modernější, z nichž každá je asi zhruba sto let. Sogetsu School a Ohara škola byla založena ikebana mistrů, kteří chtěli začlenit více populární západní prvky.

5. Pokud si navštěvovat třídu ikebana uspořádání, některé ze tříd budete muset vzít se za použití nůžek správně oříznout různé rostliny, ohýbání větví a tak nemají zlomit nebo vypadat nepřirozeně, výběr květin symbolizovat tradiční prvky, označujícího vhodné vázy či mísy pro uspořádání a naučit, aby se vaše přírodní prvky co nejčerstvější.

6. Existuje ikebana uspořádání displeje, kde si můžete prohlédnout odborníci předvést své schopnosti a techniky. Mnohé z těchto výstav se o ‚přátelství přes květiny‘ spíše než konkurence a jsou známé v Japonsku, stejně jako v dalších zemích. K dispozici jsou také každoroční pořádání soutěží v Japonsku, kde mistři soutěží. V těchto soutěžích, mistři mají stejné vybavení, květiny a rostliny, ale měla by používat svůj osobní vkus a zkušenosti při výrobě různá uspořádání.

7. Ikebana je k dispozici pro studenty prostřednictvím zájmových skupin a klubů pro ty, kteří chtějí se učit. Ikebana je také pravidelně zobrazen přes ‚Jak – na‘ videa a na japonských televizních pořadů. Jeden takový pořad je Seikei Bijin nebo umělé krásy, drama televizní seriál, který má mistr Ikebana jako mužská postava a milostný zájem.

8. I když to není ikebana, související kulturní činnost z Japonska se nazývá Kodo. Jedná se o tradiční umění vůně a použití kadidla. Tato praxe je obecně se dozvěděl, jestli japonská žena si přeje být považován za rafinovaný vedle ikebana a tradiční čajový obřad. To má jinou vazbu na ikebana, protože některé z květin používaných v uspořádání jsou také populární vonné vůně.

9. Další japonská kulturní činnost, která má vazby na květiny je bonsai roste. To je umění pěstování malých stromů v jednotlivých tvarech, aby se předvést svou krásu a přirozený půvab. Mnoho estetika nalezené v uspořádání ikebana květin jsou také důležité v bonsai roste.

Dobrý online zdroj, pokud chcete pokračovat na vlastní ikebana cesty se nachází na https://www.ftd.com/blog/design/ikebana. Tato webová stránka má krok za krokem tutoriál na pomoc s dovedností a technik, které potřebujete vytvořit svůj vlastní květinové aranžmá. Vzhledem k tomu, tam jsou také ikebana učitelé po celém světě, můžete najít kvalifikovaného instruktora ve vašem okolí, pokud si on-line vyhledávání. Začněte tím, že při pohledu na http://www.ikebanahq.org/index.php. A konečně, existuje mnoho Youtube videa a webové stránky, které vám pomohou, pokud chcete praktikovat toto umění doma.

Ikebana

Leave a Reply

Your email address will not be published.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...