Japonská kaligrafie (Shodo)

Definice:
Jako většina kulturních aktivit, japonské kaligrafie nebo Shodo je forma umění, které bylo vyvinuto více než stovky let. Shodo přímo překládá k „způsob psaní“ a je tradiční způsob, jak psát znaky pomocí inkoustu namočený štětec.
Shodo
Historie:
Japonská kaligrafie vlastně začal v Číně před 600 našeho letopočtu. Japonský abeceda, nebo kanji, je vyroben z čínských znaků, když cestující sdílené čínského písma. Historici věří, že toto bylo spojeno s šířením buddhismu do Japonska. Po Japonsku vyvinuly své vlastní postavy, které se nazývají hiragana, Shodo vyvinula vlastní umělecké formy jako kousky poezie, filozofie a dalších abstraktních pojmů stal se více módní malovat a displej.
Shodo Pojmy a slovní zásoba:
Bunchin: Váhy, které vypadají jako bary podržet papír
Fude: kartáč z bambusu a žíní
hanshi: speciální papír použitý psát černým inkoustem
Hiragana: japonské znaky, které fungují jako abecedy
kanji: čínskými znaky, které jsou součástí japonské abecedy
Sumi: Černý inkoust
suzuri: Ink kámen použitý k vytvoření inkoustu
Něco, že západní publikum nemusí pochopit, je, že i když je jednodušší psát pomocí pera nebo tužky, za použití inkoustové štětcem nebo Fude psát slova nebo fráze zahrnuje roky a roky studiem k dokonalosti. Říká se, že každý člověk by se ‚malovat‘ jiným způsobem, a člověk by se ‚malovat‘ stejné slovo jinak vzhledem ke své nálady v určitém čase.
Shodo Painting, které můžete udělat doma:
1. Shromážděte černá barva, bílý papír, novinových stránek a velký štětec. Jakýkoli velký štětec je v pořádku, ale tradiční štětec byl vyroben z bambusu a žíní.
2. Podívejte se na japonských znaků on-line, který chcete malovat. Chtěl bych vyzkoušet on-line a příklady dobré webové stránky začít s je http://web-japan.org/kidsweb/virtual/shodo/shodo03.html.
3. Umístěte noviny pod papírem. Někteří, jako na pásku noviny a papír dolů. Tradičně byly drženy dolů bunchin nebo závaží v horní části papíru.
4. Pokud se rozhodnete posadit, musíte sedět rovně. Vaše nohy by měly být na podlaze, a pokud můžete si záda nesmí dotýkat židle. To je v pořádku, aby malovat postavení, ale tradiční Shodo obraz má umělec sedí. Druhou rukou by mělo pomoci udržet papír stále.
5. Nyní je čas zvednout kartáč. Kartáč není držen jako normální pero nebo tužku. Je držen mezi palcem, ukazovákem a prostředníkem v přímé poloze. To by mělo být spočívat na prsteníku a vaše ruka se nesmí dotýkat papír kdykoli.
6. Procvičte si malovat tahy ve vzduchu se svým štětcem, než malovat. S japonskými znaky, pořadí mrtvice je důležitý a měli byste znát pořadí mrtvice, než začnete. Vaše online příklady by měly vysvětlit, v jakém pořadí byste měli udělat svůj text nebo tahy.
7. Nyní je čas malovat! Ty by mohly být nervózní pokud je to vaše poprvé dělá Shodo. Udržet si uvolněně a brát hladké dechů. Nepřestávejte poloviny zdvihu – to změní způsob, jakým barva odpadne kartáč. Místo toho dál, dokud nejsou provedena všechna vaše pohyby. Je neslušné vrátit a ‚opravit‘ vaše kaligrafii nebo malování, jakmile jsou vaše údery dokončena.
8. Opakujte dokud nejste spokojeni s kaligrafie malby. To trvat několikrát, dokud si nejste obeznámeni s pocitem pohyby štětce a pořadí tahů. Samozřejmě, můžete začít takto znovu s složitější japonského charakteru. Existuje mnoho knih a výstroje k dispozici, které vám pomohou, když se snaží tuto novou aktivitu.
Zábavná fakta o Shodo:
1. Japonští studenti učí Shodo jako předmět ve škole – jako byste mohli dělat během rukopisu tříd. Nicméně, toto je vykonáván často v týdenních tříd začíná již ve věku třídě tři nebo čtyři. Některé děti dokonce navštěvovat odpolední kluby nebo víkendové kurzy, aby mohli zdokonalit své Shodo nebo kaligrafie dovednosti.
2. Aby bylo možné považovat za profesionální Shodo, budete muset studovat tvrdší lekce Shodo na střední škole a vyšší školy. Poté budete potřebovat ke studiu kaligrafie a Shodo na univerzitě. Mnozí odborníci tvrdí, že jejich skutečná studiem začal poté, co měli mistra, který jim retaught základy.
3. kaligrafie nebo Shodo soutěže se staly velmi populární v posledních letech. Místo toho, aby malbu vsedě, skupiny studentů – obvykle dívek – malovat pozitivní zprávy, zatímco hudba hraje. Body jsou uvedeny v celé soutěži na tom, jak dobře se malovat, ale podílí i to, jak dobře to dělají hudbu, a kolik tanec. Kreativita je úžasné, jak štětců pro tento rozsah hospodářské soutěže ze své malé typické umělecké štětce na mopy, které vyžadují dva nebo více dívek malovat! Podívejte se na video Shodo Girls, pokud máte zájem!
4. Mnoho samurajové by musel být zařazen v této kaligrafii umění, stejně jako ostatní, než byl uznán jako skutečný bojovník. Ostatní kulturní aktivity zahrnovaly hraní na flétnu, předvádění tradiční čajový obřad, a dokonce i aranžování květin správně dříve, než jeden byl považován za kvalifikované ve všech oblastech vojáka školení.
5. Přestože japonské znaky mají jiný pořadí tahů, mají také jiný způsob čtení stejně. V západních kulturách, čteme zleva stran doprava. V Japonsku, jak správně číst je zprava doleva. Jedná se o stejný způsob, jak píší přes stránky, jak dobře!
6. Pokud si pamatujete z části slovní zásoby, japonští studenti musí naučit dvě sady znaků (nebo abecedy) s názvem hiragana a kanji. Další sada japonští studenti musí naučit, je katakana. Tyto znaky jsou používány pouze k překladu ‚západní‘ slova. Představte si, že učí tři různé sady abecedy!
7. Shodo je důležitým prvkem v románu Mieko a pátého poklad. Tento příběh by Elenor Coerr sleduje mladou dívku, která miluje kaligrafii, ale kvůli zranění nemůže už malovat. Tento příběh vypráví o tom, jak si najde inspiraci vyzkoušet psaní a znovu malovat.
8. hra založená na Shodo tradice a japonských lidových příběhů byl vyroben pro PlayStation 2, PlayStation 3 a Wii. Říká se tomu Okami a hrajete jako japonský bůh vlka, který sdílí tento název. Okami je japonský bůh tvůrce a vy malovat “kaligrafie a další kresby k životu pomocí Fude ocas.
9. I když není zrovna Shodo, podobný styl kaligrafie se získává popularitu z Japonska. Sumie nebo mytí kreslení malíři jsou ti, kteří využívají své znalosti kaligrafie malovat tělo draka v jediném tahu štětce. Hlava draka je natřena jako první, ale zbytek draka je natřen jediným zdvihem – což vyžaduje změny směru, smyček, spočívá a flicks před dokončením. Stojí za to podívat se na videa na Youtube.
10. Dobrý online zdroj, pokud chcete pokračovat na vlastní Shodo cestě lze nalézt na http://shodo-japan.com/. Jedná se o sérii online výukové programy a workshopy, které vám pomohou naučit se techniky a dovednosti potřebné k praxi Shodo. K dispozici je také sekce pro nákup více tradiční kaligrafie položky. Tato webová stránka se sídlem v Japonsku – ale podívejte se on-line na bližší Shodo dílně jak tam jsou stovky po celém světě!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...