Japonské cukrárny (Wagashi)

Definice:
wagashi jsou tradiční japonské sladkosti, které jsou často sloužil se zeleným čajem. Oni jsou obvykle vyrobeny s pasta fazole a ovoce. Wagashi sladkosti se dodávají v různých barev, tvarů, textury a složek, a některé z nich jsou k dispozici pouze v určitých obdobích nebo oblastech Japonska. Každý sladký má odlišný způsob přípravy a důslednost.
Dango
dango
 
 
Daifuku
Sweet Bean Paste in Race Cake
 
Dorayaki
とらや工房
 
Manju
練り切り Nerikiri & 饅頭 Manju (Japanese Sweets)
 
Monaka
DSCN2412
 
Namagashi
*
Taiyaki
たい焼き
 
Yokan
20170701_8681_maru
 
Nerikiri
Kyoto, Wagashi journey
Ohagi
DSC_0925
Sakura-mochi
SAKURA MOCHI
Chimaki
https://www.flickr.com/photos/run_mizumushi_kun/27705725274/
Kashiwa-mochi
かしわ餅 kashiwa mochi
Rakugan
Rakugan
Sembei
Sakura sembei
Okoshi

Публикация от @huffnpuffhawaii


Kusa-mochi
akebono daifuku
Kasutera (Castella)
福砂屋 五三カステラ
Kompeito
https://www.flickr.com/photos/akaitori/124150032

Ama-natto
Black Soybean -Amanatto & Bannoo Charcoal coating-
Karinto
karinto / かりんとう
Daigaku-imo
September 2010
Historie:
wagashi byly důležitou součástí japonské kultury po staletí. Zpět ve starověkém Japonsku, ovoce a ořechy byly považovány za cukrovinky v sobě. Během období Nary (710-784 nl), vliv z Číny viděl zpracování obilí do sladkostí. Mochi (měkký rýžový koláč) a Dango (rýžové knedlíky) oba pocházejí z tohoto období a byl používán hlavně pro náboženské obřady. Japonský cukrovinky navždy změnil, když cukr se stal dovoz sponek do Japonska kolem 1350 nl. Cukr pocházel z portugalských obchodníků, kteří dokonce společnou část své slazené potraviny. Portugalské sladkosti byly přizpůsobeny tak, aby to, co bylo známé jako nanbangshi. Vzhledem k vysoké náklady cukru a sezónního ovoce, cukrovinky bylo vyhrazeno pro šlechty a aristokracie. To bylo, když byl vytvořený proces rafinace surového cukru na jemný wasambonto cukru. Jako cukr se stal levnější a popularita ušlechtilých zážitků, jako je čajový obřad se stal přístupnějším pro nižších tříd, více lidí si může dovolit jíst tyto pochoutky. Tím byl vytvořen trh pro výrobu cukrovinky s jemnou a atraktivní vzory, a to zejména v Kjótu. Když další evropští obchodníci přišli během Meiji období, byly zavedeny západní koláče a lízátka. To bylo během této doby, že japonské sladkosti stal se oficiálně známý jako wagashi. Praxe tvorby wagashi pokračuje do dnešních dnů se směsí tradičních surovin a metody vaření a moderních technik a stylů.
Druhy wagashi:
wagashi přicházejí v širokém rozmezí, ale nejvíce uznávané typy jsou:
•Daifuku: Vlhké sladkosti, které jsou v malém tvaru míče. Jsou vyrobeny z měkkého rýže koláče nebo moka. Oni mají náplň, která je obvykle sladké fazole pasta. Jsou zahrnuty s lehkým práškování bramborového škrobu, aby jim slepení. Populární daifuku variace obsahují jahody, sladké fazole a zmrzlinu. Daifuku měly být konzumovány ve stejný den jako nákup, jakmile budou těžké, pokud odešel.
Strawberry daifuku
•Dango: To by mohlo být japonské nejmilovanější a slavný wagashi. Jsou to malé knedlíky vyrobené z rýžové mouky, které jsou v páře. Oni jsou typicky sloužil jehle tři nebo čtyři na špejli a přikrýval se sladkou omáčkou nebo pasta fazole. Dango přicházejí v mnoha variantách chuti v závislosti na tom, co se těsto je potažena. Tyto knedlíky Někdy se přidávají do jiných moučníků. Kromě toho jsou také slané Dango, které jsou tenké potaženy sojovou omáčkou před vařením.
Dango
•Dorayaki: Cukrářský ze sladké fazolové pasty náplní lisované mezi dvěma palačinky – jako karbanátky. Moderní variace může být obsahovat jiné výplně, například šlehačka, pudink smetanou a zelený čaj ochucený krém.
Dorayaki 铜锣烧
•Higashi: Suchá sladká, která byla formována do malého tvaru tradičně čtverce. Je vyrobena s rýžové mouky, škrobu a wasambonto cukr. Tato sladká se těší, jak se rozpouští, když se vloží do úst. Mnoho výrobců to sladké bude pět různých druhů to sladké, které mohou být obvykle zakoupené krabici. Každá různá higashi bude mít jinou chuť, barvu a tvar, aby si vybrat z symbolizovat šťastné číslo pět.
Higashi
•Manju: malý bochánek, který je naplněn pasta fazole nebo jiné sladkou náplní. Ty jsou obvykle vařené tím, že je v páře nebo pečené. Oni jsou nejprve ve tvaru v kruhu s hladkou vnější vrstvu, ale pečené verze v různých tvarů se staly více populární. Nejuznávanější tvar Manju je to ryba.
Manju
•Monaka: Cukrářský z AZUKI náplní lisované mezi dvěma oplatkami. Ty jsou vyrobeny z lepkavé rýže a vytvořit sendvič s fazole náplně uvnitř chovat jako jam. Monaka jsou typicky formovány do tvarů květin, jako třešňové květy, chryzantémy a švestkových květů. Existuje mnoho velmi slavných monaka specializovaných obchodech v Japonsku, protože jsou obvykle jedí při slavnostních akcích.
Monaka
•Namagashi: Tyto bonbóny jsou velmi drahé a barevné jako jsou typické sladké jedl u známého japonského čajového obřadu. Vyrábějí se v různých tvarech, včetně květin, listů, plodů a spirál. Zatímco oni mají typické složky mouka, vejce, fazole a cukru, které jsou více měkký a tvárný než ostatní wagashi sladkosti. To je proto, že jsou považovány za ‚mokré sladké‘, protože nejsou pečou. Mají želé či slazené pasta fazole uvnitř nich. Jsou navrženy tak, aby vyjádřit eleganci a bohatý památky čtyř ročních období. Odrůdy namagashi se změní celkem pravidelně a mělo by být konzumovány jakmile jsou nakupovány.
kiku (chrysanthemum) namagashi
•Oshiruko: Sladký polévka podle doutnající adzuki fazole s wasambonto cukru, který může být buď užil vyhřívané nebo chlazené. Polévka má hedvábně hladkou texturu a jemná chuť. To se obvykle podává s Dango na hladině kapaliny. Jedná se o sladké rýžové mouky knedlíky.
Oshiruko
•Taiyaki jsou ryby ve tvaru tyčinky z těsta podobného těsta lívance a byly tradičně plněné sladkým pasta fazole. I když novější náplně patří pudink krém, čokoládu nebo sýr. Taiyaki jsou nejlepší jíst horké z grilu, kdy těsto je stále křupavá.
TAIYAKI
•Yokan: Nejstarší typ wagashi sladké. Jedná se o pruh rosolovité sladká pasta fazole vyrobeny z adzuki fazole, což mu dává tmavé barvy. Kromě adzuki fazolky, yoken je typicky vyrobena z cukru a agar-agar (Japanese želé). Zvláště složky mohou být zahrnuty s konkrétními obdobími či zkušeností v mysli, jako je zelený čaj, květ extrakt, drcené ořechy, ovoce, fíky a sladké brambory. Některé yokan tyče nejsou vyrobeny s adzuki fazolí a mají světlejší barvu. Tato sladká je považováno za užitečné pro aktivní lidi, jako s nízkým obsahem tuku a vysoký obsah cukru je ideální jako zdroj energie bar.
Mizu-yokan.
•Zengetsu: Zengetsu znamená ubývající měsíc. Jedná se o složený placka z mouky a vajec s AZUKI a sirup pastovité náplně. Sirup na vrcholu má symbolizovat mraky že zengetsu Měsíc pokukování. Někteří výrobci zahrnují zázvor přidat do chuť bonbónu.
Geppei
Ochutnávka wagashi:
Když poprvé ochutnat wagashi, možná zjistíte, že neobvyklé, protože je na rozdíl od západních cukrovinek, které kladou důraz na sladkou chuť. Wagashi obvykle mají větší chutí a textur. Zde je několik rad, při jídle wagashi který se soustředí na pět smyslů.
1.Za prvé, snaží se zapojit svůj smysl pro zvuk. Pokuste se zjistit název sladké jíte. Mnozí z nich mají poetické názvy jako Miyo žádný Haru (trvalý mír), Kogane giku (slunce zalité chryzantémy) nebo Goshiki ito (závity v pěti barvách).
2.Dále je zrak. Všimněte si, že tvar, barvu a vzory na a ve Vašem wagashi. Typicky znamenat japonská povahu nebo aktuální sezonu nějakým způsobem. Historicky to bylo napsáno o japonských literárních, obrazů a textilií. Tyto historické tradice nyní ovlivňovat návrhy wagashi, ačkoli někteří mají další moderní techniky vaření a trendy.
3.vlhkost nebo křupavost člověk cítí, když se vezme kus wagashi je sebrán hmatu. Mnoho výrobců se snaží vytvořit dojem s rukou a ústy. Některé wagashi jsou poměrně měkký a poddajný, který je velmi odlišný od západní cukrovinek. Různé textury by mělo být uvedeno, že je svěží a vyrobeny z vysoce kvalitních surovin.
4.Mnoho japonských cukrovinek má jemnou vůni. Přírodní složky v wagashi vytvořit nejjemnější vůní a měla by zlepšit vaše chuťové buňky, aniž by byl ohromující. To je proto, že většina wagashi podáváme s čajem a jsou určeny k doplnění této zkušenosti. Některé wagashi vůně jsou silnější, jakmile jste si vzali malé sousto.
5.Nakonec nejdůležitější je vnímání chuti. Být připraven, že někteří wagashi jsou pikantní, koláč nebo hořké chuti než sladký sladké. Zatímco celková chuť není běžný, chuť není chtěl být příliš ohromující, ale jemné. Pamatovat, je to třeba brát s japonského čaje, a po několika doušcích, můžete si všimnout, že dochuti změn wagashi. Snažte se jíst sladké v malých soustech vychutnat chuť.
6.Nesmíte najít oblíbenou sladkou napoprvé. Krása wagashi je, že existuje mnoho druhů, příchutě a vzory z čeho vybírat – a nějaká změna v důsledku toho, co ročním období je to! Pokračovat v hledání, dokud nenajdete ten, který vám i čaj nejlépe vyhovuje.
Zábavná fakta o wagashi:
1.Pokud nejste žijí v Japonsku, mnoho asijských potravin uličky nebo obchody s potravinami nést wagashi sladkosti. Pokud se u Vás možnost navštívit Japonsko, najdete wagashi v téměř každém potravinářském obchodě. Vybraná kavárny, obchody, chrámy a stánků s jídlem také prodávat specializované sladkosti, které jsou dobře známy. Je to proto, že jejich wagashi byly vyrobeny v určitém regionu historicky, díky speciálnímu sezónu nebo oslavě nebo složek, které používají. Budete muset udělat nějaké cestování, pokud si přál ochutnat jedinečné pochoutky wagashi v mnoha oblastech Japonska.
2.nejznámější místo pro širokou škálu wagashi sladkostí je nákupní ulice Nakamise v Asakusa, Tokio. Tento 250 meter nákupní ulice mimo chrám Sensodži byl asi od 17. století.
3.Jedna z nejdražších značek wagashi je Toraya. Najdete tyto sladké obchody v Tokiu a Kjótu. Tato značka má za sebou dlouhou historii jako zakladatel, Enchu Kurokawa, sloužil wagashi sladkosti šlechty, včetně císařovny Meisho. Záznamy datované jako daleká záda jak 1635 našeho letopočtu ukazují Enchu měl dvacet druhů sladkostí, že by prodávají aristokratů v Kjótu.
4.Aby bylo možné považovat za profesionální kuchař v wagashi, budete muset studovat na více než dvanáct let. Existuje wagashi školy, které vás naučí o různých složek a postupů potřebných k vytvoření těchto sladkosti.
5.Toraya galerie v Kjótu je muzeum o historii wagashi. Nejen, že jsou tam obrazy a záznamy dokumentovat různé sladkosti, ale i nádobí a obalů v celé japonské historii a různých regionech. Nejzajímavější displeje jsou ty, které ukazují změny v designu wagashi a složek v celé historii. Co je tak vzrušující je, že sladkosti na displeji nejsou modely ale skutečná cukroví. Kurátor muzea kontroluje jim každý den a objednávek více, když sladkosti již nemohou být na displeji.
6.wagashi by mohlo být velmi odlišné, pokud to nebylo pro japonských buddhistických mnichů, kteří byli prvními kuchaři to sladké. Mniši, kteří cestovali do Číny bylo zakázáno jíst maso a čínské varianty počátku sladkostí zahrnutých jater ryb a dalších živočichů. Oni změnili recept na AZUKI pasty, která je dnes součástí většiny wagashi sladkosti.
7.V Japonsku, stravování wagashi se předpokládá, že mají přínos pro zdraví. Protože má méně zpracované suroviny, tyto sladkosti mají nižší kalorií a velmi málo cukru. Mnozí také nemají žádný tuk a jsou plné bílkovin. Pokud budete jíst wagashi udělaný AZUKI pasta, fazole jsou prý pomáhají snižovat krevní tlak, podporují trávení a pomáhají zotavení z únavy.
8.Měli byste zvážit čaj pijete při plánování k jídlu své wagashi sladkosti. Tenký čaj nebo usucha by měla být opilý s suché sladkosti, jako je Higashi. Silnější čaj nebo omogashi by měla být opilý s vlhkým wagashi. To má zajistit, čaj a cukrovinky se vzájemně doplňují.
9.Wasambonto cukr je vysoce kvalitní ingredience, když je nejdražší cukru se nazývá Suiko wasambonto cukr. Tento cukr má vazby na královské hodnosti jako Suiko dal své jméno na tento cukr. Ona vládla během 7. století jako císařovny vladař.
10.Mnoho typů wagashi se staly populární v Japonsku i v zámoří, protože byly snědena japonských televizních pořadech. Dorayaki je oblíbená svačina Doraemon, oblíbené anime postavy, která je robot pes. Ando Natsu je dramatický seriál, kde francouzský kuchař stane wagashi učně. Nagisa je anime postava, která miluje Dango v Clannad. Má velmi roztomilé píseň během závěrečných titulků vše o Dango sladké. Nedívejte se některý z těchto přehlídek s prázdným žaludkem!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...