Japonské origami / skládací papír

Definice:
Origami je možná nejvíce známý ze všech kulturních aktivit Japonska. Toto se praktikuje jako umění, kde je papír skládaný k vytvoření obrazce sortiment včetně zvířat, květin nebo lidí.
Historie:
V šestém století, papír byl představen do Japonska z Koreje a Číny buddhistickými mnichy. Bylo to velmi nákladné a bylo poprvé provedeno pomocí rostlinných vláken. Pouze speciální svátky či obřady měly origami dekorace. Rané tradice s origami zahrnují výrobu motýlů pro tradiční japonské svatby a speciálních tvarů origami, které doprovázely drahé dárky pro štěstí. Brzy se to stalo národní nejvyšší čas, a nyní praktikuje po celém světě.
origami
Origami Slovní zásoba:
hanshi: Ruční papír
Origami, které můžete udělat doma:
1. Připravte si svou origami papír (a pravítko, pokud jste nový). Normální papír je v pořádku, ale je potřeba, aby se ujistil, že je ve tvaru čtverce. Čím větší náměstí, bude snazší skládání být. Najdete origami papíru ve většině řemeslných obchody a budete je tenčí a pružnější. Případně můžete často najít více tradičně vyzdobený papír online.
2. Mají instrukce připraven k návrhu origami, které chcete položit. Chtěl bych vyzkoušet internetový příklady, jako je http://www.origami-instructions.com/. Tyto kroky budou nastínit, jak složit origami ventilátor.
3. Začít s bílou stranu papíru skládací nahoru. (Pokud nemáte barevný papír, můžete nakreslit svůj návrh nejprve a pak pokračovat s návodem.) Složit podél spodního jeden centimetr na šířku. Máte-li pravítko, můžete stisknout těžší spuštěním pravítko podél lisovaných okrajů.
4. Otočte stoh papírů, takže barevné stránky se nyní zobrazí. Nerozkládejte svůj nový kryt.
5. Přeložte podél spodního jeden centimetr na šířku znovu. Bude to snazší, protože vaše dřívější fold vytvoří vodítko pro vás následovat. Máte-li pravítko, můžete stisknout znovu okraje.
6. Flip papír znovu tak, zobrazí se bílá strana. Opět složit další řádek.
7. otočit, dokud se neobjeví zdobí znak. Složit další řádek. Neustále opakují takto do all celá stránka je složen do pásu.
8. Kolem jednoho centimetru známky ze strany, aby se nový telefon. Nezapomeňte použít pravítko, pokud chcete. Pokud jste to dělat s dítětem, mají rádi nejbližší konec šipky sešít.
9. Otevřete každou stranu tak, že je vytvořen váš fanoušek!
Origami
Zábavná fakta o Origami:
1. Origami styly a techniky i nadále rozšiřovat. Více stylů s tvrdšími technikami, které se staly populární v poslední době obsahují složité origami, matematické origami, modulární origami, mokré skládání origami a origami tessellations.
2. Dnešní tvář origami je Yoshizawa Akira. Je uznávaným velmistr origami a otec moderní kreativní origami. On je známý pro fúzování geometrie a umění dohromady. Yoshizawa byl samouk a stal se zajímají o origami, když mu dívka dala papírovou loď, když byl ještě dítě.
3. Samurais v Japonsku by se dal navzájem origami dárky známé jako noshi. Jedná se tvar ryb z kousků papíru složený mnohokrát, a byl považován za štěstí tokenu.
4. Je japonské manželky příběh, že pokud složený tisíc papírových jeřábů, mohli byste být udělena přání. Tam je krásný příběh o dívce zvané Sadako, který se snažil, jak to udělat poté, co onemocněl. Chcete-li číst Sadako příběh, Sadako a tisíc Jeřáby Papír je kniha Elenor Coerr.
5. Největší origami jeřáb měl rozpětí křídel téměř 82 metrů nebo 268 stop a 10 palců. Spousta malých origami stran byly slepeny, aby se jeden kus papíru, který naměřenou 100 metrů o 100 metrů. Tento záznam je držen Peace Piece projekt u Hirošimy shudo univerzitě v Hirošimě, Japonsko.
6. Od největší k nejmenší! Nejmenší origami jeřáb byl vyroben z papíru, který měl rozměry 1 mm do 1 mm. Odborný asistent Watanabe potřeba použít mikroskop a šicí jehly, aby jeřábu! On dokončil tento záznam na Nigata University, Japonsko.
7. Nejdelší věnec vyrobený z origami opatření na 7000 metrů! To je 4,3 mil! To bylo vytvořeno zvláštní podpory škole Hirošima v Japonsku.
8. I když není zrovna origami, další kulturní papír řemesla z Japonska se nazývá kirigami. Zatímco Origami je jeho tvary skládáním pouze kirigami zahrnuje řezání stejně. Složitější tvary a umělecké předměty s negativní prostor může být vytvořen. Tato umělecká díla jsou jemnější než origami a jsou rozhodně stojí za to podívat.
9. Moderní rotace na origami umělecké formy se objevil s origami popup vzory. To byl vytvořen Masahiro Chatani v roce 1980, a to i Keiko Nakazawa mají mnoho knih představí lesk a krásu této nové umělecké formy.
10. Dobrý online zdroj, pokud si přejete, aby i nadále na své vlastní origami cesty se nachází na http://www.origami-instructions.com/. To je série on-line výukových programů a seminářů na pomoc s kroky a postupy, které je třeba udělat origami. Tam jsou také tisíce Youtube videa, které vám pomohou stejně.
Origami

Leave a Reply

Your email address will not be published.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...