Japońskie najlepsze samurajskie muzeum. Muzeum Samurajów i Ninja w Kioto i Osace

Jeśli chcesz odwiedzić muzeum samurajów w Japonii, jest to najlepsze!

Samurajskie i ninja muzeum pokazuje 5 epok: okres Heian, okres Kamakura, okres Muromachi, okres Edo i okres Meiji. Goście mogą nosić zbroję samurajów, odwiedzający mogą również używać prawdziwego miecza samurajskiego. Jest pokaz samurajów, ninja, pokaz miecza samurajów i pokaz zapaśników sumo. W tym samym budynku można doświadczyć japońskiej ceremonii parzenia herbaty. Lokalizacja muzeum samurajów znajduje się pośrodku miasta Kioto. Oddział Osaka jest niedaleko Dotonbori.

Samurajskie i ninja muzeum miało ciekawe artefakty z czasów średniowiecza. Goście mogą korzystać z muzeum przy pomocy przewodników. Istnieje wiele ekscytujących dekoracji samurajskich, a także sklep z pamiątkami samurajów i ninja. Muzeum jest otwarte od 10 rano do 7 wieczorem. Możesz kupić bilety na tej stronie.

samurai museum Japan

Feudalna Japonia
 

Okres Heian (794-1185)
Okres samurajów rozpoczął się w “okresie Heian”. Klan Taira i klan Minamoto chroniły cesarza. Zaczęli jednak walczyć ze sobą nawzajem. Po wojnie Genpei klan Minamoto zaczął rządzić Japonią. Cesarz nie miał władzy.

Okres Kamakura (1185 ~ 1333)
Klan Minamoto przeniósł się do Kamakury. Założyli rząd wojskowy, a przywódca został nazwany “Szogunem”. Budhism stał się bardziej popularny. W 1274 roku Kubilai Khan i Mongołowie zaatakowali Japonię. Zostali pokonani przez samurajów. Mongołowie zaatakowali ponownie w 1281 roku, a samuraje pokonali ich ponownie. W obu inwazjach były silne wiatry. Religijni ludzie nazywali wiatry “KamiKaze”.

Okres Muromachi (1336 ~ 1573)
50 lat po inwazjach Mongołów, niektóre klany chciały odzyskać cesarza. Nastąpiło powstanie, ale było to nieudane. Kapitał wrócił do Kioto. Rozpoczęła się nowa era. Złoty Pałac i świątynia Ryoanji zostały zbudowane podczas tej epoki. W 1467 r. Szogun nie miał syna, który przejąłby kraj. Wielu “daimyo” zaczęło walczyć ze sobą. Kraj był w chaosie. Walczyły ze sobą dziesiątki małych państw. Nowa era nazywana była “okresem Sengoku”.

Azuchi Momoyama Okres (1573 ~ 1603)
Oda Nobunaga, która była bezlitosnym wojownikiem, w końcu udało się zjednoczyć Japonię. Rozpoczął kontrolę nad Kioto w 1573 roku i jest to początek nowej ery. Został zabity przez swojego bliskiego generała w 1582 roku w świątyni Honnoji. Świątynia Honnoji znajduje się tuż obok Muzeum Samurajów i Ninja w Kioto. W Japonii nadal istniały pewne nieporozumienia. W 1600 r. Klany ze wschodniej strony Japonii i klany zachodniej części Japonii walczyły ze sobą. Była to największa wojna w historii Japonii: bitwa Sekigahara. Wschodnia armia Tokugawy Ieyasu wygrała.

Okres Edo (1603 ~ 1868)
Tokugawa przeniósł stolicę do Tokio. Tokio stało się jednym z największych miast w Azji. Był bardzo rygorystyczny system zarządzania. Nikt nie może wejść do Japonii i nikt nie może opuścić Japonii. Cesarz był szanowany, ale szogun był prawdziwym władcą kraju. Było ponad 100 daimyo, którzy płacili podatek szogunowi. Każdy daimyo miał setki samurajskich wojowników. Rolnicy oddali wszystkiemu ryżowi daimyo. W okresie Edo 90% Japończyków w Tokio mogło czytać i pisać.

Życie Samuraja
– Samuraj znaczy “ten, kto służy mistrzowi”. Chociaż samuraje są wojownikami, znaczenie tego słowa nie jest wojownikiem. Japońskie słowo “wojownik” to “senshi”.
– Samurajscy chłopcy otrzymali prawdziwe miecze samurajskie, gdy mieli zaledwie 5 lat.
– Tylko samuraj może posiadać 2 miecze.
– Tylko samuraj może mieć nazwisko.
– Tylko samuraj mógł posiadać konia.
– Tylko samuraj potrafił harakiri.
– Tylko członkowie rodziny samurajów mogą zostać samurajami.
– Tylko samuraje i mnisi mogli wejść do ogrodów zen.
– Tylko samuraje nosili ciężką zbroję.
– Samurajom nie wolno było wykonywać żadnej innej pracy.
– Samuraje byli dobrzy w poezji, aranżacji kwiatów i literaturze.
– Samuraje mieli styl życia “wabi-sabi”: proste i stare rzeczy są piękniejsze.
– Przeciętna pensja samuraja wynosiła 3 tony ryżu rocznie.

Życie ninja
– Znaczenie słowa ninja jest “tym, który znosi trudności”.
– W Japonii ninja nazywano “shinobi”.
– W Japonii były tylko 2 klany ninja: klan Iga i klan Koka.
– Ninja byli rolnikami. Nie mieli przywilejów jak samuraje.
– Ninja nie nosili czarnego stroju. Ich strój był ciemnoniebieski lub po prostu proste kolory.
– Ninja nie miała mieć więcej niż 60 kg.
– Ninja bardzo dobrze biegli. Donoszono, że niektórzy ninja mogli biegać 200 km w ciągu jednego dnia.
– Ninja może być uważana za szpiega. Nie są wojownikami.

Możesz dowiedzieć się więcej o samurajach i ninja w naszym muzeum. Jesteśmy otwarci codziennie.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...