Japonský Furoshiki (obalování látky) Osaka

Definice:
Furoshiki je akt balení důležité body v japonštině hadříkem. To je považováno za kulturní činnost a umělecký svým designem. Oděvy, jídlo, dárky a další předměty jsou zabalené v těchto zdobené tkaniny. Tkanina používá pro balení se označuje jako furoshiki.
Historie:
Tato kulturní aktivita má vazby na sento nebo japonských veřejných lázní jako daleká záda jako osmém století. Muži a ženy, kteří navštívili koupele by zabalit své oblečení v samostatných svazcích. Tyto dekorativní obaly začaly objevovat na trzích, jako bylo zboží zabalené za použití podobných zdobené hadry a vázání techniky. Tyto látky byly vyrobeny z bavlny a lnu. Toto se vyvinulo do různých materiálů a provedení, jakož i složitějších vázání techniky. V moderní době se furoshiki utěrky lze nalézt také vyrobeny z hedvábí, nylonu a dalších materiálů. Tyto látky přicházejí v různých velikostech, aby se zabalit konkrétní položky.
Furoshiki
Furoshiki Slovní zásoba:
Otsukai Tsutsumi: Základní účetní zábal v furoshiki stylu.
Shibori: Tradiční styl barvení na hedvábí nebo konopný materiál, aby se furoshiki hadry.
Furoshiki Balicí, které můžete udělat doma:
1. Připravte si hadr, který chcete použít. Bavlněné kapesník nebo šátek je v pořádku, pokud nemáte japonský furoshiki hadřík, ale je potřeba, aby se ujistil, že je ve tvaru čtverce nebo obdélníku. Čím větší náměstí, bude snazší skládání být. Najdete zdobené furoshiki hadřík do asijských supermarketů. Případně můžete často najít tradiční furoshiki hadry a navrhuje online, jako je shibori barvené tkaniny.
2. Shromážděte krabici, kterou chcete pokrýt. Mělo by být pravoúhlý tvar a velikost by měla být kolem čtvrt tkaniny, kterou chcete použít.
3. Mají instrukce připraven pro konstrukci furoshiki balicího které chcete položit. Chtěl bych vyzkoušet internetový příklady, jako je http://furoshiki.com/technique_basic_wrap. Tyto kroky budou nastínit, jak složit základní furoshiki zábal, také známý jako otsukai Tsutsumi.
4. Začněte na spodní straně tkaniny nahoru. Položte krabici ve středu. Všimněte si, že existují dvě horizontální rohy a dvě svislé rohy.
5. Uchopte jeden z vertikálních hran a zabalit pod krabice.
6. Zabalte poslední vertikální roh na vrcholu a obalit to kolem pole. Pokud existuje nějaký přebytek tkanina, složit ji jako níže.
7. Použití horizontální rohy jako vázanka. Váš furoshiki obal je nyní hotovo!
Furoshiki
Zábavná fakta o Furoshiki:
1. Existuje mnoho furoshiki obalové styly pro celou řadu předmětů. Některé styly s tvrdším technikám patří taška účetní styl, láhev styl obtékání, květiny styl obtékání a různé styly pro různé velikosti krabic.
2. Moderní použití furoshiki zahrnovaly balení dárků, tašky na nošení nakupování nebo jako oděvní doplňky, jako jsou šály, pásky či šátky. Mnoho z nich používá furoshiki jako součást jejich šetrné k životnímu prostředí a minimalistickém stylu. Důvody pro toto zahrnují ukládání množství balicí papír, stejně jako omezení počtu položek zakoupených v jednom nákupním cestu.
3. Popularita furoshiki současné době se zlepšila, jak lidé používají osobní tkaniny jako znovu použitelné Tašky v furoshiki stylu. Japonský ministr životního prostředí, paní Koike, schválily využití furoshiki hadry na minimalizují používání plastových nákupních tašek v obchodech v roce 2006.
4. paní Koike také schválila nový typ tkaniny pro účely furoshiki během svého působení jako ministra životního prostředí. Tato látka byla vyrobena z recyklovaných plastových lahví a je navržen ve stylu tradiční japonské malby. Tato látka s názvem mottainai furoshiki, překládá k ‚hanebné odpadní látkou‘, jak se chtěl předvést, jak by bylo možné recyklovat odpad a vyrobený do něčeho krásného.
5. Popularita furoshiki byl idealizovaná v moderní japonské kultury jako způsob, jak pokrýt a nést krabice na jídlo. Mnoho japonských obědy jsou vyráběny v Bento boxů a potravin v těchto kontejnerech jsou známé pro svou složitou a pečlivé prezentaci. Potah je vnímáno jako poslední osobním kontaktu při přípravě Bento oběd. Furoshiki hadřík, který obtéká oběd box je určen tak, aby odpovídaly barvy a styl oběd.
6. Další japonský zvyk pomocí furoshiki obsahuje dávání dárků. Furoshiki látka by měla zabalit pečlivě vybraný dárek. Darů má dlouhou tradici v Japonsku, která je vnímána jako společenské příležitosti a povinnosti. Obchodní ujednání zejména by neměly probíhat bez výměny darů. Dar prezentace je ještě důležitější než dar sám, tedy význam furoshiki obalu zapojen.
7. shibori nebo tradiční styl barvení furoshiki hadříkem (viz výše) sahá až do osmého století. Císař Shomu dal hadřík barvený ve shibori technice jako oběť chrámu Tódaidži v Nara kolem stejného času. Tato technika, aby se shibori tkaninu je podobný tie-barvivo, jako je tkanina zkroucené tak, aby určité vzory. Tradiční barva barviva použitého je fialová.
8. I když není zrovna furoshiki další kulturní skládací řemesla z Japonska se nazývá origami. Podobné skládací techniky jsou používány složit papír do rozsahu tvarů. Některé návrhy origami zahrnují zvířata, květiny nebo lidi.
9. japonské obalové techniky byly použity, aby se nový typ obuvi nazývá ‚Furoshiki‘ výrobci Vibram. Bota obtéká kolem nohy a je držen spolu s suchými zipy. Jejich furoshiki boty jsou řekl, aby byl pružnější než jiné boty. K dispozici jsou venkovní styly, stejně jako zimní a spouštěcí vzory.
10. Dobrý online zdroj, pokud chcete pokračovat na vlastní furoshiki cesty se nachází na http://furoshiki.com/techniques/. Jedná se o sérii online instrukcí na pomoc s technik a stylů, které je třeba zabalit tkaniny v furoshiki stylu. Existuje také několik Youtube videa, které vám pomohou stejně.
more bandana furoshiki

Leave a Reply

Your email address will not be published.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...