Japonya hakkında şaşırtıcı şeyler

Japonya’daki insanlar ne bekliyor?

Sokaklar neden bu kadar temiz?

Japon shinto dinin temizlik ile ilişkilidir. Japon halkı her şeyin saf ve temiz olmasını ister. Ayrıca sosyal uyum da var. Japon halkı kirli olarak bilinmek istemiyor. Sokak temizliği ile ilgilenen birçok kamu çalışanı vardır. Temizlikle ilgilenen çok sayıda gönüllü kuruluş var.
Wet Japanese Street

Trenler neden geç kalmıyor?

Japonlar için sorumluluk çok önemlidir. İşe geç kalırlarsa, küçük bir çocuk gibi koşarlar. Herkes çok çalışıyor çünkü başkalarını hayal kırıklığına uğratmak istemiyorlar. Ayrıca Japonya’da, tren şirketleri altyapı için ödeme yapıyor. Diğer ülkelerde altyapı ve tren şirketleri ayrıdır.
Japan icons_

Japonlar neden yüz maskeleri giyiyor?

a) Bazı insanların saman nezlesi vardır (özellikle mart ve nisan aylarında). b) Hastalarsa, hastalıklarını yaymak istemezler. c) Eğer arkadaşları hasta ise, hastalanmak istemiyorlar. d) Bazı insanlar kuru bir boğazın olmaması için maske takarlar. e) Bazı kadınlar makyaj yapmak için zamanları yoksa maskeler takarlar. f) Bazı insanlar kış aylarında yüzlerini sıcak tutmak için maske takarlar.
Shopping At The Army Helmet Store

Japonya’da neden çöp kutusu yok?

Japon halkı sokağa çöp atmaz. Çöp paketlerini el çantasında tutuyorlar. Hükümetin çöp kutularına sahip olmaması daha güvenli ve kolay. Birçok marketlerde çöp bidonları var. Japonya’da 40.000’den fazla market bulunmaktadır.
_DSC0426

Japon halkı neden başkalarının önünde eğiliyor?

Bu birçok kültürde saygı gösterir. Dövüş sanatlarında, insanlar oyundan önce ve sonra eğilirler. Japonya’da saygı göstermek çok önemlidir. Kazanç güvenine saygı gösterilmesi de gereklidir. Japonlar genellikle birilerini karşıladıklarında ve birileri gidince eğilirler. Başkalarının önünde eğildiğinde yere bakmalısın. Daha uzun selamlama daha fazla saygı anlamına gelir. Japon halkı avuçlarını bağlayarak eğilmiyor. Avuç içleri bağlayan bir Hint geleneğidir.
bowing

Japonlar neden hamamlarda hiçbir şey giymiyor?

Tarihsel olarak Japonya’da çok sayıda sosyal sınıf vardı. İnsanlar herkesin eşit olduğu bir yer istedi. Umumi banyolarda insanlar kıyafet giymiyorlar, yani herkes eşittir. Ayrıca, tarihsel olarak kamu banyolarında kirli iç çamaşırı giymek maden suyunu kirletmiştir.
Japanese hot spring (Onsen)

Japonlar kahvaltıda ne yiyor?

Japonlar genellikle kızarmış balık, pirinç, miso çorbası ve turşu yiyorlar.
in the miso soup

Japonlar öğle yemeğinde ne yiyor?

Japonlar genellikle öğle yemeği için ramen noodle’ları ve Batı yemeklerini yerler.
Ramen

Japon halkı neden balinaları ve yunusları avlıyor?

Genel olarak Japonca balina ve yunus avlamıyor. Çoğu Japon balina eti yemiyor. Japonların çoğu yunus eti yemiyor. Süpermarketlerin% 99’u balina eti veya yunus eti satmaz. Japonlar deniz yaratıkları diğer yenilebilir hayvanlardan farklı olmadığını düşünüyor. Balıkçıların sadece çok küçük bir yüzdesi, geleneği korumak için balinaları ve yunusları avlıyor.
Rakuten-ends-all-whale-meat-sales-2

İnsanlar neden Japonya’da daha uzun yaşar?

a) Japonlar daha fazla balık ve daha az kırmızı et yerler. b) Japon halkı genellikle birçok sağlık yararına sahip “yeşil çay” ı içiyor. c) Japon halkı konserve yiyecek yerine sebze ve meyve yiyor. d) Japon halkı stresli konuları izlemiyor (siyaset gibi). e) Her Japon vatandaşı yılda iki kez “sağlık kontrolü” alma hakkına sahiptir.
Back Street Crawlers

Çinli insanlar ve Japon halkı arasındaki farklar nelerdir?

Asya halkını görünüşe bağlı olarak sınıflandırmak ırkçı olurdu. Kültürel olarak birkaç farklılık var. A) Çin’in kültürel devrime birkaç kez sahip olması b) Japonya’nın Shinto dini (Paganizm’e benzer, arınmaya odaklanıyor) c) Japonya, Çin’den daha homojentir. D) Japonya 1639 ve 1853 e arasında tamamen izole edilmiştir. Japonya’da en büyük oğlu, mülkü babasından miras alır. İklim açısından da (Güney Çin Japonya’ya göre çok sıcak) moda tarzı (Japon kadınların dirseklerinin ortasında bir çanta taşıyor) saç modeli (Japon kadınları saçları alnı örtme eğiliminde). Çin çok büyük olduğu için tüm saraylar, binalar, gösteriler büyük ölçekli olma eğilimindedir. Japon halkı, yenilik ve basit tasarım hakkında daha çok ilgileniyor.
china_japan

Leave a Reply

Your email address will not be published.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...