Japonya, Japonya Ulaşım Haritası Ulaşım

Japonya’da bir yerden diğerine nasıl geçilir?

-Japan, dünyanın en iyi tren ulaşım sistemine sahiptir, çoğunlukla yerel trenlerle veya mermi treniyle (shinkansen) seyahat edeceksiniz. – Japonya’ya gelmeden önce lütfen bir JR Pass edinin. Japonya’da bir JRPASS alamıyorsunuz. 1 hafta boyunca 300 dolara mal oluyor. Eğer JRPASS’iniz varsa, herhangi bir JR trenine ve ücretsiz hızlı trene binebilirsiniz. Lütfen JRPASS’ın metrolar için kullanılamayacağını unutmayın. JRPASS otobüsler için kullanılamaz. – Eğer treni alırsanız, tren biletini makine okuyucusuna iki kez girmelisiniz (inerken ve kalkarken). Lütfen daima tren biletlerini saklayın. Lütfen her zaman otobüs biletlerini saklayın. – Tren biletlerini tren istasyonundan satın alabilirsiniz. Biletleri bilet makinesinden almalısın. Maliyet, kaç istasyona gitmeniz gerektiğine bağlıdır. Japonca okuyamazsan, sadece personele sor. -Trains 7:00 ve 09:00 arasında çok kalabalık.
Bullet train - Tokyo Station
-Şehir otobüsleri trenlerden daha az yaygındır ancak birçok büyük şehirler otobüs sistemine sahiptir. Birçok şehirde bilet almak zorunda değilsiniz. Otobüste ödeme yapıyorsun. Birçok otobüsün içinde faturaları madeni paraya çeviren bir makine var. – 10 dakikalık taksi yolculuğu genellikle 15 USD civarındadır. Açılış için 6 dolar, her 500 metrede 1 dolar. 4 veya daha fazla kişi ile seyahat ederken, taksiyi kullanmak daha ucuz ve daha uygun (sadece 3 tren istasyonuna kadar). – Havaalanından bir taksi alabilirsin. Kansai havaalanından Osaka’ya taksi: 150 dolar. Kansai havaalanından Kyoto’ya taksi: 300 $. Narita havaalanından Tokyo’ya taksi: 300 $. -Most havaalanları, şehir merkezine yaklaşık 15 ~ 20 $ ‘lık bir maliyete sahip otobüslere sahiptir. Havaalanı otobüsünün adı “limuzin otobüsü” olarak adlandırılır. -Herhangi bir yere tren veya metro ile seyahat edebilirsiniz. Herhangi bir tren istasyonundan tren haritasını alabilirsiniz.
16000 Series_52
– Şehirde seyahat etmek için bir araba kiralamanıza gerek yok. Otopark ücreti çok yüksek. 1 saat için 5 $ (şehir merkezinde). -Bir araba kiralamak istiyorsanız, uluslararası ehliyetiniz olmalıdır. Uluslararası ehliyetiniz yoksa bir araba kiralayamazsınız. Birçok araba kiralama acentesi İngilizce konuşur. Kırsal alanlarda birden fazla yere gitmek istiyorsanız bir araba kiralamanız gerekebilir. Pazar akşamlarında trafik sorunu var. En yüksek seyahat mevsimlerinde (Yeni yıl günü, altın haftası (Mayıs ayının ilk haftası), Obon (Ağustos ayının ikinci haftası) sırasında çok sayıda araba olacaktı. Sürüş yağmurlu mevsimlerde zorlayıcı olacaktır (6/15 ~ 7 / 15) ve tayfun mevsimi (eylül).
roof of a cars - くるまの屋根
– Bu mermi tren biletlerini önceden rezerve etmek gerekli değildir. hala tren istasyonundan bilet almak zorundasınız.Şuradan tren biletleri rezerve edebilirsiniz.-Mermi tren bileti uçak bileti daha pahalı.Ancak, mermi tren daha uygun.Burada bilet satın alabilirsiniz. Şehir içi otobüsleri en ucuza olsa da, otobüsle ulaşım çok kolay olmayabilir, otobüsle seyahat etmek çok uzun zaman alır.Otobüsleri burada rezerve edebilirsiniz Şehir haritalarını burada bulabilirsiniz Tokyo Ulaşım Haritası JR Hat Tokyo Ulaşım Haritası Metro Metro Osaka ulaşım haritası Kyoto nakliye haritası Hiroshima ulaşım haritası Hakone Transportati Haritada gör Kobe Ulaştırma Haritası Nagoya Ulaştırma Haritası Nara Ulaştırma Haritası

Leave a Reply

Your email address will not be published.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...