Japonya'da Alışveriş, Japonya Alışveriş Bilgileri, İpuçları

Japonya’da alışveriş yapmak nasıl? Japonya’da alışveriş yapmak çok uygun ancak diğer ülkelere göre bazı farklılıklar var. Japonya’da alışveriş ucuz mu? Japonya’da alışveriş yapmak ne ucuz ne de pahalı. Genel olarak, Elektronik, ayakkabı ve markalı ürünler Japonya’da daha pahalıdır (ABD ile karşılaştırıldığında). Anime eşyaları, Japon hediyelik eşyaları ucuz olma eğilimindedir. Diğer ülkeler gibi, çok ucuz dükkanlar var (Örnek: Daiso. Her ürün 1 dolar) ve çok pahalı mağazalar (Takashimaya, Daimaru).
Parting The Human Sea
Japonya’da alışveriş hakkında ne bilmeliyim? -Shoplar genellikle saat 11: 00’de operasyonlara başlıyor. Eğer 10: 00’da bir dükkana giderseniz, 1 saat beklemeniz gerekir. -Mağaza mağazaları saat 18’de kapanıyor. Nishiki Market saat 18’de kapanıyor. -Birçok döviz merkezi yok. Lütfen paranızı havalimanında veya bankada değiştirin. Bankalar saat 15’de kapanıyor. -Manyok dükkanlar nakit tercih etmektedir. Kredi kartı her yerde kullanılamaz. Her markette ATM var. -Shop personeli İngilizce bilmemektedir (İngilizce yazıyorsanız, sizi anlayabilirler). Kısa cümleler kullanın, çok yavaş konuşun. -Supermarketler, müşterilerin mağaza içindeki aperatif paketlerini açmasına izin vermez (ödeme yaptıktan sonra bile). -Genel alanlarda çöp kutuları yoktur. – Zemin tatami ise, ayakkabılarını çıkarmalısın. -İade alma ve geri ödeme alımları zordur. Bir ürünü iade etmek isterseniz makbuzunuz olmalıdır. Paketi açarsanız ürünü iade edemezsiniz.
TOMORROWLAND Ginza Store (トゥモローランド銀座店)
Markalı ürünler almak istiyorsanız, bunun için arama yapın . Bu size en yakın outlet alışveriş merkezini gösterecektir. Ucuz hediyelik eşyalar almak istiyorsanız Daiso’yu arayın. Daiso, her hediyenin sadece 1 dolara mal olduğu 1 dolarlık bir dükkandır. Elektronik almak istiyorsanız, “ Yodabashi Camera arayın. Yodobashi kamera, Japonya’nın her yerinde birçok şubesi bulunan en büyük elektronik mağazasıdır. Bir kimono satın almak isterseniz Maikoya’ya gelebilirsiniz . Chicago Harajuku’da yeni ve ikinci el kimonoları da bulabilirsiniz.
奥村ボタン店
Japonya’dan benzersiz hediyeler almak istiyorsanız, ” Tokyu Hands ” veya ” Don Quote ” e gidin. Geleneksel ve pahalı hediyeler almak istiyorsanız, Takashimaya mağazasına git Anime malzemeleri almak istiyorsanız Tokyo’daki Akihabara’yı veya Osaka’daki Nipponbashi’yi ziyaret etmelisiniz. Tipik hediyelik eşyalar almak istiyorsanız, Tokyo’daki Asakusa, Kyoto’daki Kiyomizu Tapınağı (2nenzaka) ve Osaka’daki Dotonbori gibi büyük turistik yerlerin yakınında satın alabilirsiniz. Narita Havaalanı da birçok ucuz hediyelik eşya dükkanına sahiptir. -Bazı alışveriş cümleleri var mı? Kredi kartlarını kabul ediyor musunuz? Kaado okkei? Soyunma odası nerede? Fittingu ruumu? Bunu deneyebilir miyim? : Shichaku shite ii? Çantalarımı buraya bırakmak istiyorum. Bakku koko de iii? Bunları birlikte ödemek istiyorum. Isho de haraitai. Bunlar için ayrı ayrı ödemek istiyorum. Betsu de haraitai. *** Genellikle, merkezi bölgelerde ve merkez dışı bölgelerde hediyelik eşya dükkanları aynı fiyata sahipler. Japonya’da, popüler alanlar daha pahalı değil.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...