Japonya’nın En İyi Samuray Müzesi. Kyoto ve Osaka’daki Samurai ve Ninja Müzesi

Japonya’da bir samuray müzesini ziyaret etmek istiyorsanız, bu en iyisi!

Samuray ve ninja müzesi 5 dönemi gösterir: Heian Dönemi, Kamakura Dönemi, Muromachi Dönemi, Edo Dönemi ve Meiji Dönemi. Ziyaretçiler samuray zırhı giyebilir, ziyaretçiler de gerçek bir samuray kılıcı kullanabilir. Bir samuray gösterisi, ninja, samuray kılıcı gösterisi ve sumo güreş gösterisi var. Aynı binada Japon çay seremonisini deneyimlemek mümkün. Samuray müzesinin yeri Kyoto şehrinin ortasında. Osaka şubesi Dotonbori’den uzak değil.

Samuray ve ninja müzesi, ortaçağdan ilginç eserler vardı. Konuklar tur rehberlerinin yardımıyla müzenin tadını çıkarabilirler. Resim çekmek için birçok heyecan verici samurai arka planı ve samuray ve ninja hediyelik eşya dükkanı da var. Müze 10:00 – 7:00 arası açıktır. Bu web sitesinde bilet satın alabilirsiniz.

samurai museum Japan

Feodal Japonya
 

Heian Dönemi (794-1185)
Samuray dönemi “Heian Dönemi” nde başladı. Taira klanı ve Minamoto klanı imparatoru korudu. Ancak, birbirleriyle kavga etmeye başladılar. Genpei Savaşı’ndan sonra, Minamoto klanı Japonya’yı yönetmeye başladı. İmparatorun gücü yoktu.

Kamakura Dönemi (1185 ~ 1333)
Minamoto klanı Kamakura’ya taşındı. Bir askeri hükümet kurdular ve lider “Shogun” olarak adlandırıldılar. Budizm daha popüler oldu. 1274 yılında Kubilai Han ve Moğollar Japonya’ya saldırdı. Samuraylar tarafından yenildiler. Moğollar tekrar 1281’de saldırıya geçti ve samuraylar yine onları yendi. Her iki istilada da güçlü rüzgarlar vardı. Dindar insanlar rüzgarları “KamiKaze” olarak adlandırdılar.

Muromachi Dönemi (1336 ~ 1573)
Moğol istilalarından 50 yıl sonra, bazı klanlar imparatoru geri istedi. Bir ayaklanma oldu ama bu isteksizdi. Sermaye Kyoto’ya geri döndü. Yeni dönem başladı. Bu dönemde altın saray ve Ryoanji tapınağı inşa edildi. 1467’de, shogun’un ülkeyi ele geçirecek bir oğlu yoktu. Birçok “daimyo” birbirine karşı savaşmaya başladı. Ülke kaostaydı. Birbirleriyle again mücadele eden düzinelerce küçük devlet vardı. Yeni dönem “Sengoku Dönemi” olarak adlandırıldı.

Azuchi Momoyama Dönemi (1573 ~ 1603)
Acımasız bir savaşçı olan Oda Nobunaga, nihayet Japonya’yı birleştirmeyi başardı. 1573’te Kyoto’yu kontrol etmeye başladı ve bu yeni bir dönemin başlangıcı. Honnoji Tapınağında 1582’deki yakın generali tarafından öldürüldü. Honnoji Tapınağı, Kyoto’daki Samurai ve Ninja Müzesi’nin hemen yanındadır. Japonya’daki klanlar arasında hala bazı anlaşmazlıklar vardı. 1600 yılında, Japonya’nın doğu tarafındaki klanlar ve Japonya’nın batı tarafındaki klanlar birbirlerine karşı savaştılar. Bu, Japonya’nın tarihindeki en büyük savaştı: Sekigahara Savaşı. Tokugawa Ieyasu’nun doğu ordusu kazandı.

Edo Dönemi (1603 ~ 1868)
Tokugawa başkenti Tokyo’ya taşıdı. Tokyo, Asya’nın en büyük şehirlerinden biri oldu. Çok sıkı bir yönetim sistemi vardı. Japonya’ya kimse giremezdi ve kimse Japonya’yı terk edemezdi. İmparator saygı gördü, ancak shogun ülkenin gerçek hükümdarıydı. Shogun’a vergi ödeyen 100’den fazla daimyo vardı. Her daimyo yüzlerce samuray savaşçısıydı. Çiftçiler tüm pirinci daimyo’ya verdi. Edo döneminde, Tokyo’daki Japonların% 90’ı okuyabilir ve yazabilir.

Samurayın Hayatı
– Samurai, “efendiye hizmet eden kişi” anlamına gelir. Samuraylar savaşçı olsalar da, kelimenin anlamı savaşçı değildir. Savaşçı için Japonca kelime “senshi” dir.
– Samuray’lara, sadece 5 yaşındayken gerçek samuray kılıçları verildi.
– Sadece samuray 2 kılıça sahip olabilir.
– Sadece samurayın soyadı olabilir.
– Sadece samuray bir at sahibi olabilir.
– Sadece samuray harakiri yapabilirdi.
– Sadece samuray ailesinin üyeleri samuray olabilir.
– Sadece samuray ve keşişlerin zen bahçelerine girmesine izin verildi.
– Sadece samuray ağır zırhı giyiyordu.
– Samuray’ın başka bir işi olmasına izin verilmedi.
– Samuray, şiir, çiçek aranjmanı ve edebiyatta iyiydi.
– Samuray’ın “wabi-sabi” yaşam tarzı vardı: basit ve eski şeyler daha güzel.
– Bir samurayın ortalama maaşı yılda 3 ton pirinçti.

Bir Ninja’nın hayatı
– Ninja kelimesinin anlamı “zorluklara dayanan kişi” dir.
– Japonya’da ninja “shinobi” olarak adlandırılıyordu.
– Japonya’da sadece 2 ninja klanı vardı: Iga klan ve Koka klanı.
– Ninjalar çiftçiydi. Samuray gibi ayrıcalıklara sahip olmadılar.
– Ninjalar siyah kıyafeti giymedi. Onların kıyafeti koyu mavi ya da sadece basit renklerdi.
– Ninjaların 60 kilodan fazla olmaması gerekiyordu.
Ninjalar koşarken çok iyilerdi. Bazı ninjaların bir günde 200 km koşabileceği bildirildi.
– Ninjalar casus olarak kabul edilebilir. Onlar savaşçı değiller.

Müzemizde samuray ve ninja hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Her gün açıkız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...