Kimono a Yukata

Kimono a Yukata Kimono jsou tradiční japonské oblečení. Yukata je typ kimono. Kimono se nosí v zimě. Yukata se nosí v létě.


Rozdíl mezi kimono a yukata jsou a) sezóny (kimono: zima, yukata: léto), b) rukávy (kimono = dlouhé rukávy, yukata: krátké rukávy), c) tloušťka tkaniny tkanina). Existuje mnoho dalších rozdílů mezi kimono a yukata. Přečtěte si prosím pozorně následující tabulku.

Rozdíly mezi kimono a yukata Kimono Yukata
Jak je tkanina ? tlustý tenký
Kdy to lidé nosí? podzim zima
jarní období a léto
Při jaké příležitosti? svatební obřad, čajový obřad, slavnostní příchod
festival ohňostrojů, letní festival
Jaký je motiv ? Jednoduchý design, pastelové barvy, velmi malý design nad křídlem
Velice pestré, mnoho barev
Jak dlouho trvá, než ho nosíš? Až 20 minut 2-3 minuty
Z čeho je vyrobeno ? Hedvábí Bavlna
Kolik to stojí? $ 500 nebo více $ 50 nebo více
Jaká je délka rukávu ? Dlouho Krátký
Jaké jsou různé typy ? Uchikake, furisode, hakama, homongi, tomesode, hiromuku
Může to každý nosit? Jen ženy mohou nosit furisode
Existují vnitřní vrstvy ? Ano (nagajuban) Ne
Jak jsou sandály a doplňky? Elegantní (zori) Příležitostné (geta)

Další informace o zkušenostech kimono a yukata u Maikoya Definice Kimono:
Kimono byl kdysi japonské slovo pro oblečení, ale v dnešní době se vztahuje k tradičním oděvu od starověkého Japonska. Dlouhé šaty, které nosí dámy jsou nejuznávanější japonského oděvu, ale slovo kimono je také používán odkazovat se na stylové šaty a kalhoty, které nosí muži také.
着物人像
Historie:
Kimonos vznikly během Heian období japonské historie (794-1192 nl). Šaty se staly stále složité, jak bylo použito více vrstev. Mnoho kimono návrhy byly také vyvinuty reprezentovat různá roční období, svátky nebo třídu společnosti jste patřil. Zatímco hedvábné kimona nosí ženy jsou rozpoznatelné, oni mohou také být vyrobeny z jiných materiálů, jako je bavlna, len nebo satén. V průběhu první poloviny devatenáctého století, japonská vláda vyzývají lidi, aby přijaly další západní oblečení a zvyky. V důsledku toho kimona jsou nyní obecně drženi jako další slavnostní oblečení a nosí nejčastěji při zvláštních příležitostech.
Kimono Slovní zásoba:
Datejime: Belt, který sedí pod OBI pás a zajišťuje perfektní kimono siluetu
Geta: tradiční japonská boty bez podpatku
Hanhaba: Obi křídla, která je porovnána s každodenní kimona
Juban: Bílé bavlněné skluzu, který se vejde pod kimono
Koshi himo: Bavlna pás, který drží kimono na místě
Obi: dekorativní hedvábí šerpa
Zori: Tradiční japonská boty, které mají patu
procesu uvedení na dámské kimono:
Nezapomeňte, že většina kimono potřebovat další pomocník, aby řádně pracuje.
1. dát na skluzu volal Juban. To se hodí jako županem a měla by být vázána pohodlně na boku.
2. Dejte si ruce přes hedvábný vnější kimono roucha. Ujistěte se, že zadní panel županu je na střed.
3. Zabalte pravou stranu roucha prvního kolem vašeho těla na levé straně. Je-li přebytečný materiál, je to v pořádku, že roucho dosahuje kolem zad. Zabalit levou stranu tak, aby se překrýval. Nastavte Juban skluzu, pokud ukazuje.
4. Chcete-li zachovat kimono na svém místě, přičemž první pás je vázána. To se nazývá Koshi himo. První držet řemen za sebou a kravatu ji v celé přední straně. Kimono plášť by nyní měla být nastavena tak, aby Koshi himo pás je skryt pod přebytečného materiálu v přední části.
5. Nyní se druhý pás je vázána. Tomu se říká datejime. Tie tento pás jako Koshi himo, ale tento pás je umístěn v horní části kimono a je viditelný.
6. Konečný dekorativní obi nebo šerpu by nyní měla být vázána. Jednodušší obi okenní rám je hanhaba. Svázat toto křídlo, nejprve změřit křídla na jednom konci, takže můžete uvázat uzel s dostatkem materiálu. Nechat tento materiál volně k Obi vázání. Držet zbytek pásu na zádech a obalit to kolem, dokud oba konce jsou nyní ve středu zad.
7. Upínací dva obi hanhaba konce k sobě a utáhnout křídla. Bude muset být docela pevně k dalšímu kroku. OBI Konce by nyní měly být zastrčená do obi nebo datejime. V případě, že obi je dostatečně hustá, bude křídlo nevypadne. Konečné úpravy do kimono rouchu, takže všechny panely jsou úrovně a soustředěný.
8. Nyní je čas Vybavte! Kimono je třeba nosit s párem sandálů, a to buď geta nebo Zori styl. Mnoho japonských žen nosí své vlasy do drdolu s květinou vlasové doplňky. Vzpomenout si můžete také koupit krásné ventilátor nebo kabelku, která odpovídá vaší hedvábné kimono!
Yukata
Definice:
Podobně jako v kimonu je yukata je více neformální styl japonského oděvu a je obvykle vyrobena z bavlny. Pochází s popularitou návštěvy sociálních bathhouses. Bílá a indigo yukatas stal se obyčejný jako bílé bavlněné stále lidé vychladnout v létě, zatímco barvivo v indigo tkaniny působil jako repelent. Lidé v Japonsku obvykle nosí yukata v létě při ohňostroji slavnosti a jiné outdoorové akce. Jsou velmi oblíbené u žen a dětí, protože jsou snadno se nosí.
浴衣
Proces Uvedení na Jukata:
1. Dejte si ruce přes yukata roucha. Ujistěte se, že zadní panel županu je na střed.
2. Zabalte pravou stranu roucha prvního kolem vašeho těla na levé straně. Je-li přebytečný materiál, je to v pořádku, že roucho dosahuje kolem zad. Zabalit levou stranu tak, aby se překrýval.
3. Chcete-li zachovat jukata v místě, Koshi himo pás je vázána. První držet řemen za sebou a kravatu ji v celé přední straně. Kimono plášť by nyní měla být nastavena tak, aby Koshi himo pás je skryt pod přebytečného materiálu v přední části.
Zábavná fakta o Tradiční japonské oblečení:
Sawara Summern Festival 2017
1. Vzhledem k japonským woodblock vytiskne, kimono má stát spojený s krásou a nádherou gejši. Jako většina žen nenosí kimona v každodenním životě, moderní Gejši a jejich účastníci nosí tradiční oblečení častěji, s cílem podpořit jejich individuální schopnosti. Během jara, můžete vidět gejši nebo účastníci chodí turistických destinací, jako Kjótu ve svých nádherných róbách.
2. Japonský muž nebo žena možná muset nosit kimono za velmi zvláštních příležitostech. Existuje kimono pronájmu služby, protože mohou nosit jen kimono jednou nebo dvakrát v životě. Jedním ze speciálních roucha pro konkrétní příležitosti se nevěsta svatební kimono. Ta dáma je vnější hedvábný plášť je tradičně buď bílé, černé nebo červené a má složité vzory. Nevěsty by mohl také nosit odpovídající kapuci zvanou wataboshi, který je považován za japonská verze svatební závoj. Ženicha hedvábný plášť by být černá s bílým křídlem. Další obřad je pohřeb byli muži a ženy nosí černé kimono šaty s černými vazbami. New Years je oblíbený svátek pro lidi nosit šaty ročně, pokud mají to štěstí, že jeden.
3. V lednu každý rok, dospělí slaví příchod věku, jakmile oni dosáhli dvaceti let. Většina žen nosí své nejlepší kimono, často s kožešinovým boa. Dospělí zúčastnit obřadu v jejich rodném městě, které by jim oznámit jako oficiální dospělého. Poté, všichni slaví se svými rodinami, stejně jako staří přátelé od základní školy.
4. Jedna důležitá událost, že děti nosí kimona pro je, že Shichi-Go-San oslavy, také známý jako sedm – Pět – Tři slavnosti. To je, když japonští chlapci a děvčata slaví být sedm, pět nebo tři roky na festivalu dne 15. listopadu. Tento den je zvláštní, neboť umožňuje, aby se s přáteli a rodinou dětí sdílet jejich růst a blahobyt.
5. K dispozici je také další typ tradičního japonského roucha. Jedná se o krátké šaty zvané Happi kabáty. Obvykle se zobrazí rodinný erb či dovolenou symbol. Ve starém Japonsku byly nošeny na festivalech, ale v poslední době japonské restaurace mají je jako uniformách zaměstnanců s firemní logo zobrazené na zadní straně.
6. Důvodem, proč obřadní kimono je tak zvláštní je kvůli materiálu. Mnohé z těchto kimono vrstev jsou vyrobeny z vysoce kvalitního hedvábí – který stojí téměř milion jenů nebo téměř $ 9000 amerických dolarů. Je také velmi obtížné, aby se jako žena by se snaží dát na drahém kimono roucha sama. To je vzhledem k mnoha vrstev, pod, jakož i složité obi kravaty. Ženy obvykle se zeptat své matky, aby pomohl, stejně jako se kurz na kimono škole.
7. Největší sbírka kimona a doplňků byla oddělena Fukiko Higuchi. Měla více než 3040 kusů, které trvalo více než třinácti letech s cílem shromáždit. Musela se držet ve speciální dřevěné bedny a regálů s cílem zajistit tkaniny, výšivky a detaily by neměly být poškozeny. Po Fukiko otočil 67, dala svolení k její kimono, které mají být zobrazeny v řadě míst po celém Japonsku.
8. Největší kimono je více než 18 m široká (60.24 stop) a více než 16 m vysoký (53,64 stop). Tento outfit byl navržen Eiko Kobayashi pro robota s názvem „Gundam“. Kimono byl tak velký, že potřebuje laseru měřit jednou jeřáb zvýšil to do vzduchu. Trvalo 15 pracovníků jeden rok až do konce tohoto oblečení.
9. V období Heian (794- 1192 nl), to bylo typické pro šlechtičen v japonském císařském dvoře se nosí 20 až 25 vrstev kimona v jednom okamžiku. To omezuje jejich pohyb natolik, že chůze bylo prakticky nemožné.
10. Japonská vláda se domnívá, hrstka kimono umělců za národní poklady. Tito umělci zachovat tradiční techniky pro výrobu a zdobení kimona. Jejich šaty jsou vyrobeny jako one-of-a-druhu a jsou dražší než většina obrazů. Některé byly prodány za více než $ 100.000 amerických dolarů.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...