Kjótský okres Geiko & Geisha

Kyoto má tak bohatou historii a krásu rituál, jak to bývalo hlavním městem Japonska více než jeden a půl století. Je to město, kde geiko nebo geisha profese vznikla. V polovině 17. století, elitní čajovny trénoval mladé ženy sloužit zvláštní druh čaje jen nalezené v tomto regionu. Tyto ženy brzy začal bavit hosty s dalšími tradičních umění, jako je soud tančí nebo hraní tradiční nástroje jako shamisen.
Maiko
Geiko dámy lze stále nalézt v Kjótu dnes. Budou i nadále poskytovat stejné výkony prvotřídní profesionálové, jak oni dělali po staletí. V souladu s historickými tradicemi, tyto geikos žít a pracovat v městské zábavní čtvrti. Existuje ještě mnoho Geiko čajovny, které pokračují původní hostování povinnosti, které jsou geikos se staly proslulé.Geisha
Hlavním geiko zábavní čtvrti ve městě Kyoto je známý jako Gion. To bylo rozděleno do dvou obcích: Gion Kobu a Gion Higashi. Oba byly prohlášeny za oblast historie zachování přirozené. To znamená, že snahy byly zavedeny i na udržování domů a budov v této oblasti stejné jako oni byli, když Kyoto byl kapitál v období Edo.
Existují tři hlavní lákadla Gion, které podtrhují přítomnost geikos které zde pracují. První je samozřejmě čajovnách, které se staly navždy spojené s těmito dámy bavičů. Mnohé z nich jsou velmi exkluzivní, ale návštěvníci a turisté mohou uspořádat rezervaci přes vrátného v jejich Kyoto hotelu. Pokud můžete sjednat pobyt v tradičním Kyoto inn domě jako Hiiragiya nebo Tawaraya, mají speciální balíčky, kdy budou hostit geikos jídlo pro vás a vaši rodinu či přátele.
芸子
Další umístění je tradiční divadla ve čtvrti Gion. Ačkoli někteří provádět pouze v japonštině, někteří přece mají anglické brožury, které popisují jemnější detaily v tomto oboru prokazuje geikos a maikos. Nejpopulárnější pro turisty je Gion Corner. Tyto geikos a maikos bude demonstrovat kulturní činnost, jako je hraní tradiční nástroj, hra nebo dokonce jemné květinové aranžmá. Na konci představení, bude skupina maiko provádět časově poctěn tanec. Sluchátka průvodci jsou k dispozici, takže si můžete plně ocenit tyto kousky.
Konečné nastavení v Kjótu, kde si můžete prohlédnout slavnou geikos je během festivalů. Geikos a maikos vykonávat tradiční tance v průběhu určitých oslavách v nastavené poloze. Největší je Miyako Odori, který překládá k ‘The Dance Starého Capital’. To se provádí na Kaburenjo divadle, a bylo provedeno každoročně v dubnu pro Cherry Blossom sezóny od roku 1873. To je velmi populární, takže je důležité, aby rychle rezervovat místa, pokud se chcete zúčastnit. K dispozici je menší taneční během listopadu s názvem Gion Odori. To se slaví listy měnící se na podzim, i když tam je méně představení v Kaburenjo divadla.
Tofuku-ji 15
Nyní máte všechny informace o GeikoDistrict Kjóta a jejich příspěvky k japonské kultuře. Ujistěte se, podívejte se na webové stránky Maikoyacentrum pro více informací o tom, jak se můžete setkat skutečný Geiko na další návštěvu do Japonska!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...