Maiko, Geiko, Hangyoku a Geisha Rozdíly

Maiko photographs
Jakmile začnete zkoumá starém Japonsku nebo tradiční japonské umění, zjistíte, elegantní dámy, které vyčnívají v důsledku jejich vzhledu a odborné způsobilosti v jejich kulturních aktivit. Většina z těchto dam byly pojmenovány jako Geisha vojáky v Japonsku po druhé světové válce, a to s vědomím, že existovala řada jmen používá, včetně Geiko, Maiko a Hangyoku. Bohužel, tento zmatek pokračovalo dnes u většiny dam v tradiční kimona a make-up jsou zmateni jako gejši.
Zde je rychlý přehled čtyř značek používaných k popisu ženská bavič tradičního japonského umění / S:
Maiko
To je značka pro ženy, kteří jsou stále ve výcviku být profesionální bavič. Tyto dámy jsou obvykle nalezené v Kjótu, protože to je, kde začala tradice této profese. Slovo Maiko překládá k ‚taneční dítě‘.
Geiko
Po Maiko dáma studoval a zdokonaloval své zvolené talent, ona bude mít titul Geiko. Toto nové označení znamená, že již není učeň, ale plně kvalifikovaný a vysoce sofistikované profesionální. Tento titul by měl být používán pouze po celém regionu Kyoto jako tato žena strávila let, aby vypadala přístupný a přátelský k lidem v tomto regionu. To zahrnuje dialekt hlasové školení, místní tradice a rituální příprava praxe, stejně jako jiné třídy.
Hangyoku
To je další značka pro ty, kteří jsou stále ve výcviku, aby se profesionální bavič. To by měl být použit k popisu dámy ven z Kjóta, protože tyto dámy byly trénoval s různými hodnotami v úvahu, že jejich Maiko protějšky. Tam je velká poptávka po těchto dam v Tokiu, kde jsou tyto dámy požádáni, aby vyzkoušet si své schopnosti tím, že hostí profesionální nebo důležité setkání či setkání. Jejich přítomnost přinese štěstí a vzduch z lehkomyslnosti k lidem shromáždili. Slovo Hangyoku překládá k ‚poloviční drahokam‘, jak byly zaplacené polovinu toho, co jejich plnohodnotné Geisha kolegy.
Geisha
Po Hangyoku učeň dokončil své lekce, bude se mít titul Gejši. Jak již bylo zmíněno dříve, je třeba toto označení se používá k popisu profesionálních hostitelů a baviči mimo Kjóto, protože tyto dámy byly trénoval s různými hodnotami, že jejich Geiko protějšky. Tyto dámy jsou známé pro podporu sofistikované kulturní aktivity, jako je hostování skupiny lidí tím, že je zábavné s konverzací, hrami a nápojů. Tyto dámy také podílet se na dalších kulturních aktivit, jako přípravu a servírování časové ctí čajový obřad.
Každá z těchto dam šaty a styl se odlišně, což ukazuje jaké fázi jejich přípravy jsou v. Maiko a Hangyoku dívky vytáhnout jejich vlasy zpět do jednoduchého updo s jemnými vlasy ornamenty nebo kanzashi. Ukazují off bandu nelakované kůži na vlasové linii, což ukazuje, že nebyly earnt paruky, že Geiko a Geisha Dámské oděvy. Tyto paruky činí vlasy se objeví větší a plnější, protože se nosí přes jejich přirozené vlasy. Všechny tyto dámy nosí nádherné vlasové doplňky, ale Geiko a Geisha dámy nosí ty jednodušší na jejich paruky.
Způsob, jakým jsou tyto dámy aplikovat make-up je také nepatrně odlišná. Maikos a Hangyokus měly barvu obočí s červenými a růžovými odstíny. Geikos mají oba horní a dolní rty namalované červeně a jejich oči jsou uvedeny pouze v černé barvě. Jen mít jeden ret maloval, nebo oči uvedené červeně znamená, že jsou stále ve výcviku. Největší rozdíl je v kimono rouchu, které nosí. Geiko šaty se objeví ve více jednobarevných a s kratšími rukávy, než ty, které nosí jejich mladší protějšky. Mají také jen bílé límečky a mají tenčí OBI vazby v pase.
Nyní máte všechny informace o tom, jak rozlišit Maiko umělec z Gejši, jakož i ocenit své příspěvky do japonské kultury. Ujistěte se, podívejte se na webové stránky Maikoya centrum pro více informací o tom, jak se můžete setkat skutečný gejša na další návštěvu do Japonska!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...