Nejlepší japonské muzeum samurajů. Muzeum Samuraje a Ninja v Kjótu a Osaku

Pokud chcete navštívit muzeum samurajů v Japonsku, je to nejlepší!

Muzeum samurajů a ninjů ukazuje 5 období: období Heian, období Kamakura, období Muromachi, období Edo a období Meiji. Návštěvníci mohou nosit brnění samuraje, návštěvníci mohou také použít skutečný samurajský meč. Tam je samuraj show, ninja, samurajský meč show a zápas sumo wrestling. Ve stejné budově je možné zažít japonský čajový obřad. Umístění samurajského muzea je uprostřed Kjótského města. V pobočce v Osaka není daleko od Dotonbori.

Muzeum samurajů a ninjů mělo zajímavé artefakty ze středověku. Hosté si mohou vychutnat muzeum za pomoci průvodců. Existuje mnoho vzrušujících samurajských kulis, které dokáže fotografovat, a také obchod se suvenýry a ninja. Muzeum je otevřeno od 10 do 19 hodin. Lístky si můžete zakoupit na těchto stránkách.

samurai museum Japan

Feudální Japonsko
 

Heian období (794-1185)
Samurajské období začalo v “období Hejána”. Klan Taira a klan Minamoto chránili císaře. Nicméně začali bojovat navzájem. Po válce Genpei začal řídit Minamoto klan Japonska. Císař neměl žádnou moc.

Kamakura období (1185 ~ 1333)
Klan Minamoto se přestěhoval do Kamakury. Založili vojenskou vládu a vůdce se nazýval “Shogun”. Budhismus se stal populárnějším. V roce 1274 Kubilaj Khan a mongolové zaútočili na Japonsko. Byli poraženi samurajem. Mongolové znovu napadli v roce 1281 a samurai je znovu porazili. Při obou invazích byly silné větry. Nábožníci nazývali větry “KamiKaze”.

Muromachi období (1336 ~ 1573)
50 let po mongolských vpádech někteří klany chtěli zpět císaře. Nastalo povstání, ale bylo to neúspěšné. Kapitál se přesunul zpět do Kjótského protokolu. Nová éra začala. V této době byl postaven zlatý palác a chrám Ryoanji. V roce 1467 shogun neměl žádného syna, aby převzal zemi. Mnoho “daimyo” začalo bojovat proti sobě. Země byla v chaosu. Bylo tu desítky malých států, které se navzájem bojovaly. Nová éra se nazvala “období Sengoku”.

Azuchi Momoyama období (1573 ~ 1603)
Oda Nobunaga, která byla bezohledným válečníkem, se podařilo Japonsku sjednotit. Začal ovládat Kjóto v roce 1573 a je to začátek nové éry. Byl zabit jeho blízkým generálem v roce 1582 v chrámu Honnoji. Chrám Honnoji se nachází hned vedle muzea Samuraje a Ninja v Kjótu. Mezi klanem v Japonsku bylo ještě několik neshod. V roce 1600 bojovali proti sobě klany východní strany Japonska a klanů západní strany Japonska. To byla největší válka v historii Japonska: Bitva Sekigahary. Východní armáda Tokugawa Ieyasu vyhrál.

Edo období (1603 ~ 1868)
Tokugawa přesunul hlavní město do Tokia. Tokio se stalo jedním z největších měst v Asii. Existoval velmi přísný systém řízení. Nikdo nemohl vstoupit do Japonska a nikdo nemohl opustit Japonsko. Císař byl respektován, ale šógun byl skutečným vládcem země. Tam bylo více než 100 daimyo kdo platil daň shogunovi. Každý daimyo měl stovky samurajských válečníků. Zemědělci dali celou daimyo rýži. Během období Edo mohlo 90% Japonců v Tokiu číst a psát.

Život samurajů
– Samuraj znamená “ten, který slouží pánovi.” Ačkoli samuraj jsou válečníci, význam slova není bojovník. Japonské slovo pro válečníka je “senzhi”.
Samurajští chlapci dostali skutečné samurajské meče, když jim bylo pouhých 5 let.
– Pouze samuraj mohl vlastnit dva meče.
– Jen samuraj může mít příjmení.
– Pouze samuraj mohl mít koně.
– Jen samuraj mohl dělat harakiri.
– Pouze členové samurajské rodiny se mohou stát samurajem.
– Pouze samuraj a mnichové mohli vstoupit do zenových zahrad.
– Jen samuraj nosil těžké brnění.
– Samurai neměli dovoleno mít jinou práci.
– Samurai byli dobří v poezii, květinovém uspořádání a literatuře.
– Samurai měli “wabi-sabi” životní styl: jednoduché a staré věci jsou krásnější.
– Průměrná mzda samuraje byla 3 tuny rýže ročně.

Život ninja
– Význam slova ninja je “ten, kdo se potýká s obtížemi”.
– V Japonsku byly ninje nazývány “shinobi”.
– V Japonsku existovaly pouze 2 klany ninja: klan Iga a klan Koka.
– Ninjové byli farmáři. Neměli privilegium jako samuraj.
– Ninjové neobléhali černé oblečení. Jejich oblečení bylo tmavě modré nebo prostě barevné.
– Ninky by neměly být více než 60 kg.
– Ninky byly velmi dobré při běhu. Uvádí se, že některé ninje by mohly běžet 200 km za jeden den.
– Ninja může být považována za špiona. Oni nejsou válečníci.

Více se dozvíte o samuraji a ninji v našem muzeu. Jsme otevřeni každý den.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...