Ninja Kioto. Gdzie znaleźć miejsca Ninja w Japonii

W Kioto można obejrzeć pokaz ninja, odwiedzić Dojo ninja, udać się do wioski ninja lub odbyć trasę ninja. Kioto było stolicą Japonii, a Kioto ma wiele miejsc ninja i miast ninja.

Historycznie w Japonii istniały tylko dwa klany ninja: klan Iga i klan Koga. Zarówno Iga, jak i Koka są daleko od centrum miasta. W Iga znajduje się zamek ninja i wioska ninja (2 godziny od Kioto). Ponieważ Iga i Koga są daleko od centrum miasta, wiele osób odwiedza muzeum samurajów i ninja w Kioto, aby dowiedzieć się więcej o ninja.

Nijo Castle//embedr.flickr.com/assets/client-code.js

Zamek Nijo. Ninja mieszkał w tym zamku. Jednak istniało ryzyko infiltracji przez innych szpiegów ninja. Specjalne posadzki zostały wykonane przez Tokugawa Shogun. Kiedy ludzie chodzą po piętrach, słychać pisk. Dokonano tego, aby wykryć wrogich szpiegów ninja.

inside Nijo-Jinya//embedr.flickr.com/assets/client-code.js

Nijo Jinya. Wielu ninja mieszkało także w pobliżu zamku Nijo. Jednym ze słynnych budynków ninja był Nijo-jinya. Ten dom był również wykorzystywany jako karczma i centrum, w którym ludzie handlowali ryżem. Dom ma architekturę wygodną dla ninja. Czasami są wycieczki po japońsku. Na codzienne wycieczki po angielsku odwiedź muzeum samur i ninja w Kioto lub muzeum samurajów i ninja w Osace.

Nanzenji XIII//embedr.flickr.com/assets/client-code.js

Świątynia Nanzenji. W 16 wieku był słynny ninja, który nazywał się Goemon Ishikawa. Jego filozofia była jak Robin Hood: kradnij od bogatych ludzi i oddaj wszystko biednym ludziom. Jednak został schwytany przez Shogun Toyotomi. Został ugotowany żywcem w gigantycznym garnku. Incydent miał miejsce przed świątynią Nanzenji w 1594 roku.

Enryakuji@HIEIZAN//embedr.flickr.com/assets/client-code.js

Świątynia Enryakuji w Mount Hiei. Mount Heiei to miejsce, gdzie narodziła się tradycja ninja. W 1571 r. Oda Nobunaga spalił świątynię, a podczas mordu zginęły setki mnichów. Po Enryakuji nie było wielkiej walki pomiędzy ninja i Oda Nobunaga w Iga.

samurai museum Japan

Samuraj i Muzeum Ninja Japonia Kioto.
To jedyne miejsce ninja w Kioto, gdzie możesz zdobyć wszystko, co dotyczy ninja, i mieć zajęcia z ninja. Historia Ninja sięga tradycji Shugendo, która narodziła się ponad 1000 lat temu. W muzeum znajdują się wyjaśnienia dotyczące Tokagureryu i technik walki ninja. Możesz zrobić to wszystko w muzeum a) rzut gwiazdą ninja b) wspinanie się po ścianie ninja c) strój ninja d) lekcja ninja e) lekcja ninja f) wioska ninja i dom ninja. W muzeum znajduje się również sklep z pamiątkami ninja, w którym można kupić skarpety i gwiazdy ninja w stylu ninja.

Co trzeba wiedzieć o Ninja

W Japonii były tylko 2 klany ninja: klan Iga i klan Koka.
Ninja byli rolnikami. Nie mieli przywilejów jak samuraje.
Ninja nie nosiła czarnego stroju. Ich strój był ciemnoniebieski lub po prostu proste kolory.
Ninja nie miała mieć więcej niż 60 kg.
Ninja bardzo dobrze biegli. Donoszono, że niektórzy ninja mogli biegać 200 km w ciągu jednego dnia.
Ninja może być uważana za szpiega. Nie są wojownikami.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...