Ninja Kyoto. Japonya’da Ninja Noktaları Bulmak Nerede

Kyoto’da, bir ninja şovunu izlemek, bir ninja Dojo’yu ziyaret etmek, bir ninja köyüne gitmek ya da bir ninja turu yapmak mümkündür. Kyoto, Japonya’nın başkentiydi ve Kyoto’nun birçok ninja noktası ve ninja kasabası var.

Tarihsel olarak Japonya’da sadece iki ninja klanı vardı: Iga klan ve Koga klanı. Iga ve Koka’nın ikisi de şehir merkezinden uzak. Iga’da bir Ninja kalesi ve ninja köyü var (Kyoto’dan 2 saat). Iga ve Koga şehir merkezinden uzakta olduğundan, pek çok insan Ninja hakkında daha fazla bilgi edinmek için Kyoto’daki Samurai ve Ninja müzesini ziyaret ediyor.

Nijo Castle//embedr.flickr.com/assets/client-code.js

Nijo Kalesi. Ninja bu kalede yaşardı. Ancak, diğer ninja casusları tarafından sızma riski vardı. Tokugawa Shogun tarafından özel katlar inşa edilmiştir. İnsanlar katlarda yürürken gıcırdıyor. Bu düşmanın casus ninjalarını tespit etmek için yapıldı.

inside Nijo-Jinya//embedr.flickr.com/assets/client-code.js

Nijo Jinya. Birçok ninja da Nijo kalesinin yakınında yaşadı. Ünlü ninja binalarından biri Nijo-jinya idi. Bu ev aynı zamanda han ve pirinç ticareti yapan bir merkez olarak kullanıldı. Evin ninja için uygun bir mimarisi var. Bazen Japonca turlar vardır. İngilizce günlük turlar için lütfen Osaka’daki samura ve ninja müzesi Kyoto veya samuray ve ninja müzesini ziyaret edin.

Nanzenji XIII//embedr.flickr.com/assets/client-code.js

Nanzenji Tapınağı. 16. yüzyılda adı Ishikawa Goemon olan ünlü bir ninja vardı. Onun felsefesi tıpkı Robin Hood gibiydi: zengin insanlardan çalın ve her şeyi fakir insanlara verin. Ancak Shogun Toyotomi tarafından yakalandı. Dev bir tencerede yaşıyormuş. Olay, 1594’te Nanzenji Tapınağı’nın önünde gerçekleşti.

Enryakuji@HIEIZAN//embedr.flickr.com/assets/client-code.js

Hiei Dağı’ndaki Enryakuji Tapınağı. Heiei Dağı, ninja geleneğinin doğduğu yerdir. 1571’de Oda Nobunaga tapınağı yaktı ve baskında yüzlerce rahip öldü. Enryakuji’den sonra, Iga’da Ninja ve Oda Nobunaga arasında büyük bir kavga çıktı.

samurai museum Japan

Samurai ve Ninja Müzesi Japonya Kyoto.
Bu, Ninja ile ilgili her şeyi yapabileceğiniz ve bir ninja eğitim sınıfına sahip olan, Kyoto’daki tek ninja yerdir. Ninja’nın tarihi, 1000 yıldan daha önce doğmuş olan Shugendo geleneğine dayanır. Müzenin Tokagureryu ve ninja’nın çaylaştırma teknikleri hakkında açıklamaları vardır. Tüm bunları müzenin içinde yapabilirsiniz a) Ninja yıldız atışı b) ninja duvar tırmanışı c) ninja kıyafet d) ninja dersi e) ninja dersi f) ninja köyü ve ninja evi. Müzede ayrıca ninja tabi çorapları ve ninja yıldızlarını satan bir ninja hediyelik eşya dükkanı var.

Ninja hakkında bilmeniz gerekenler

Japonya’da sadece 2 ninja klanı vardı: Iga klan ve Koka klanı.
Ninjalar çiftçiydi. Samuray gibi ayrıcalıklara sahip olmadılar.
Ninjalar siyah kıyafeti giymedi. Onların kıyafeti koyu mavi ya da sadece basit renklerdi.
Ninjaların 60 kg’dan fazla olmaması gerekiyordu.
Ninjalar koşarken çok iyiydi. Bazı ninjaların bir günde 200 km koşabileceği bildirildi.
Ninjalar casus olarak kabul edilebilir. Onlar savaşçı değiller.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...