Sake a Sake Pít

Definice:
Saké je velmi dobře známý japonský nápoj. Je to alkoholik a vaří za použití vody, rýže, sladového rýži a droždí. Jak se vyrábí změní chuť alkoholu a sílu tohoto nápoje. Saké může mít poměrně velkou sbírku chutí, které se pohybují před světlem a slabý, aby bohaté a složité.
Historie:
Saké je vlastně volal nihonshu nebo seishu v Japonsku a byl oblíbený nápoj ještě po více než tisíc let. I když se předpokládá, že to bylo nejprve vyrobeno v Číně, záznamy o rýže nápoj v termínu Japonsku na 689 našeho letopočtu. To dostalo název ‚nápoj bohů‘, jak to bylo použito v mnoha náboženských obřadech. Jeden tradiční rituál volal omiki zahrnuje lidi, pití sake jako náboženské společenství. Předpokládá se, že poté, co pít stali jste se blíže k bohům. Výroba Sake byla řízena vládou, ale v 10. století, japonští mniši začali vařit saké pro použití mimo jejich chrámů a svatyní. To vedlo k nápoji stává dražší, stejně jako symbol společenského postavení pro ty, kdo si to mohl dovolit. Pod císařem Meiji v jeho vlády z roku 1868 našeho letopočtu, se změnily zákony tak, že by někdo mohl vyrábět saké, pokud postupovali podle uvedených předpisů. Téměř 30.000 pivovary se objevilo jen v jednom roce. Ženy vzal velkou roli při výrobě saké a brzy se zvedl přezdívku sládků domu “. Muži převzal v průběhu 16. století a výroba sake je stále převládají muži průmysl. Sake brzy se stal hitem cestovatele do Japonska a pivovary jsou nyní k vidění na celém světě.
Sake Cask
Sake Slovní zásoba:
Choko: Malý zdobené cup, který je koupil ve dvojicích
Oshaku: Způsoby používané při sdílení sake
Kanpai: Cheers v japonském
Sakazuki: Malý byt zdobí miska na pití
Tokkuri: Jug ve tvaru nádoby s kvůli
Sake
procesu Pitná Sake:
Existují slušný zdvořilosti, aby zvážila při pití saké. Jedním z nich je, že sake by měl být opilý s jídlem. Zde jsou některé odkazy, které vám pomohou ocenit tento tradiční nápoj.
1. Pokud si objednáte saké, bude to dorazí do nádoby džbán ve tvaru volal tokkuri. To může být opilý horké nebo studené, ale většina lidí domnívá, že pitná studená, takže mohou ochutnat všechny její chutě.
2. Pokud jste s přáteli, měli byste vždy nalít nápoj pro ně. Budou pak zvednout tokkuri džbán a zalijeme saké pro vás. Tento zvyk se nazývá oshaku a také vyžaduje, abyste zkontrolovali, že jejich pohár by měl zůstat full – i když to není prázdný.
3. Existují různé typy šálků na pití saké. Choko je malý pohár pro každodenní použití, zatímco sakazuki je malá miska. To se používá pro slavnostní příležitosti, včetně novoročních svátků a velké hostiny.
4. Pokud jste s přáteli, zvedněte pohár nebo mísu a říkají, nyní vychutnat si saké s malými doušky a nezapomeňte ochutnat i jeho chuť a vůni„Kanpai!“:.
warm sake, japanese dining
Zábavná fakta o Sake
1. Od 1. října je známá jako oficiální Sake den v Japonsku. v japonštině, to je vyslovováno nihonshu no hi.
2. Sake je považován za ‚potraviny friendly‘ než u jiných alkoholických nápojů. na rozdíl od jiných, nejsou tam žádné třísloviny nebo vysoká kyselost nepříznivě ovlivňují chuť na jídlo. je také bez lepku a konzervačních látek.
3. v Japonsku, pití sake je uznáván mít přínos pro zdraví. to zahrnuje snížení rizika rakoviny, prevenci osteoporózy, snižuje vysoký krevní tlak a snižuje riziko vzniku Alzheimerovy choroby. Lidé v Japonsku jsou přesvědčeni, že horké saké vany jsou prospěšné pro hydratovat kůži.
4. Sake je nejstarší známý alkoholický nápoj na světě, jak někteří věří, že to bylo nejprve vyrobeno v Číně v roce 4800 před naším letopočtem.
5. Starověké japonské pivovary používá plivat jako důležitá složka v zájmu. houba Používá se v těchto dnech kvasit rýži během procesu tvorby saké, ale kdysi enzymy ze slin pomáhal v procesu fermentace. To skončilo v zájmu jak vesničané se shromáždili, aby se to. Ty by nejprve žvýkat na leštěné saké rýží a pak plivat jeho ostatků do komunální banku. Tyto ostatky byly následně použity při přípravě nápoje.
6. Dva typy rýže jsou zapojeny v zájmu. Jedná se o tzv Kouji mai mai a kake. Množství a směsi těchto druhů rýže bude určovat druh zájmu, který je vyroben. Kouji mai rýže byl speciálně navržen kvůli výrobě a je dražší, zatímco kake mai je vnímána jako další běžné rýže.
7. nejdražší značka zájmu je Kame ne o sake by Wataribune. To jeho dalšího prodeje na $ 500 US na 720ml láhve. Jedná se o typ dai Ginjovi nebo pojistného zájmu, jako sládek leští každé zrnko rýže na polovinu své původní velikosti. To je také s ‚čistým‘ plemeno rýže, zatímco jiné dobro jsou vyrobeny s použitím rýže, která byla Kříženec.
8. Saké sudy se používají k ozdobit šintoistické svatyně, i když jsou prázdné a jen pro dekoraci. Tyto sudy se nazývají kazaridaru, což znamená, že výzdoba barelů. To má vazby na kdy byl sake produkován v svatyních a chrámech z náboženských důvodů. To je považováno za štěstí, pokud jste si zdobenou hlaveň u svatyně.
9. Sake může mít různé názvy v závislosti co sezóna to je a kde ji pít. Hanami saké je, když si ji pít pod sakura strom na jaře. Pití saké s sakazuki ploché misky během oslav Nového roku, a to je voláno Toso. Pití a zároveň obdivovat úplněk během podzimu a to je voláno Tsukimi sake. A konečně, Yukimi saké je, když si ho pít v interiéru při pohledu na sníh pád.
10. Stejně jako vinice nebo pivo pivovaru, můžete si vzít sake pivovaru. Turistických destinací, jako je kvůli pivovaru Ozawa v Sawai Japonsku mají zájezdy v angličtině. Tento pivovar zvláště je známý pro své krásné výhledy, protože se nachází v blízkosti Mount Mitake.
10102014_Japanese sake

Leave a Reply

Your email address will not be published.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...